muzruno.com

Фигура скейтър Мария Петрова: спортни постижения и биография

Фигура скейтър Мария Петрова

- известен руски спортист, участник в много международни състезания и златни медалисти. Един от най-успешните фигури от постсъветска Русия.

Детство и младост

Момичето е родено в Съветския съюз през 1977 г. Като дете тя беше доста болна и болна, затова родителите й решиха, че тя трябва да бъде дадена на спортната секция, за да може тя да укрепи тялото си. Предвид характеристиките на физиологията, се предпочиташе фигурно пързаляне. Този спорт започна да се занимава със седем години.

Отначало тя се обучаваше, за да бъде силна и здрава и не мислеше за професионална кариера. Но един ден детето ще бъде забелязано от спортни треньори и ще бъде предложено да работи вече в спортната секция с оглед на състезания и спектакли. Момичето няма да се откаже и ще започне редовно да работи. Както ще стане ясно по-късно, детето има истински талант и винаги е доказала това в тренировка.

През 1991 г. скейтърът е сдвоен Антон Сикхарулидзе. Момчетата участват във всички състезания, които съществуват на ниво младши. Въпреки младата възраст, те са навсякъде на първо място или награди.

Още през 1993 г. двойката отива на световния шампионат за "възрастни". Струва си да се отбележи, че тогава Мери е само на петнадесет години. Младите спортисти се представиха добре и успяха да заемат осмото място. Така започва пътят на великия спортист на име Мария Петрова. Цифровият скейтър, снимките и видеоклиповете от изпълненията й неизменно наслаждават на феновете и феновете, тя демонстрира истински чудеса на леда.

скейтър Мария Петров

Основен период на кариера

През 1994 г. двойката Сикхарулиде и Петрова стана участник в световните и европейските първенства. Те отново ще бъдат далеч от пиедестала, но те ще могат да подобрят резултатите от миналата година. Този път те ще заемат шесто място.

Година по-късно двойката става пета в Европа, четвъртата в Русия и печели сребро в турнира "Скейт Канада". Но този сезон ще бъде последният за съвместните им изпълнения. Следващият скейтър Мария Петрова започва с Teimuraz Pulin. Те ще се возят заедно само за две години, но през това време ще спечелят турнира "Сини мечове" и ще спечелят сребро на Университета за зимни университети и европейските шампионати за юноши. За съжаление, този дует няма да спечели по-значими награди.

Още през 1998 г. момичето започва да изпълнява заедно с Алексей Тихонов, и този момент наистина е повратна точка в живота и кариерата на един спортист.

скейтър Мария Петрова личен живот

Работа с Тихонов

В първия сезон, младите хора стават шампиони на континента, на второ място в първенството на Русия, на трето място в Гран при на фигурно пързаляне Final, втората най-Скейт Канада International и първият на Bofrost Купата на лед турнир. Заедно с Тихонов много ще постигне Мария Петрова (фигурка). Нейната биография се отличава с редица запомнящи се награди и постижения.

Сезон 1999-2000 ще бъде един от най-успешните в кариерата на двамата спортисти. Те печелят златото на света и Европа, отново се превръщат в победители в купа "Бофрост" на лед, вземат злато в руската купа и NHK Trophy.

През следващата година отново ще спечелят много различни награди, но няма да могат да спечелят златен медал. Изненадващо, двойката ще може да получи злато само през сезон 2005-2006 и това ще бъде единственият подобен медал на "възрастни" руски шампионати.

За съжаление феновете и на Олимпиадата фигурният скейтър няма да може да спечели. Заедно с партньора ще заемат само пето място. Малко преди края на кариерата си Мария ще спечели златото на турнира "Купа на Китай", както и златния медал "Трофеи Ерик Бомпард".

През 2007 г. спортистката обяви пенсионирането си. По това време тя вече беше на тридесет години. Струва си да се отбележи, че повечето скейтъри завършват професионално в около двадесет и пет години, а Петрова се показва на най-високо ниво от много години насам. Има информация, че е била принудена да се откаже от спорта си от травмата на своя спортен приятел и в много интервюта момичето отбеляза, че може да е била на международно ниво още няколко години.