Оценяване в биатлон: кратко описание

Световната купа по биатлон е сходна в схемата си за всеки редовен шампионат по футбол. Това състезание,

Състои се от няколко етапа, разпръснати през целия сезон. Победителят в целия турнир се определя от най-много точки, отбелязани при всички световни първенства. За това как се получава натрупването на точки в биатлон и ще говорим по-долу.

Якост - при стабилност

Световната купа по биатлон се провежда от 1977 г. насам. Първоначално, за да получите точки във вашата лична класификация, трябваше да влезете в топ 25 в състезанието. Победителят получи 25 точки, вторият победител - 24 и т.н. натрупване на точки на купата в биатлонСпортистът, който зае последното място в тази зона за оценяване, получи 1 точка. Тогава правилата за изчисляване на точките в биатлон се променят многократно, докато през 2008 г. те се установиха по текущата версия.

Броят на участниците, които имат право да получават точки, се е увеличил. Сега е достатъчно да бъдете сред най-добрите четиридесет спортисти. За да увеличат значението на победата и наградите, те увеличиха наградата за първите три. Триумфалното състезание получава 60 точки, вторият победител - 54, третият - 48 и т.н. Започвайки с деветото място, разликата е само една точка. Оценяването в биатлон според намерението на организаторите на турнира трябва да доведе до дефинирането на най-силния, но не и най-стабилния спортист.

В края на сезона се добавят точките на всички етапи, с изключение на двете най-лоши и се определя победителят на цялата Световна купа. Шампионът в общия брой точки получава основната награда. Най-добрите спортисти в отделните типове получават малки чаши. Състезанията, които се провеждат в рамките на Световната купа, също влизат в активния спортист.

Отборна награда

Натрупването на точки на купата в биатлон става не само за определяне на един най-добър спортист. В същото време се определя страна, която до края на сезона ще получи Купата на нациите. правила за отчитане в биатлонТази награда не е толкова ценна, колкото индивидуалната Световна купа, а е по-важна за определянето на броя на спортистите, които национален отбор може да обяви за следващия сезон.

Натрупването на точки в биатлон за Купата на нациите се основава на малко по-различна схема. Сред личните състезания се провеждат само дисциплини с отделен старт - индивидуално състезание и спринт. За всяка страна са обобщени резултатите от трите най-добри атлети. Точките за релейни състезания се натрупват в специален мащаб. Победителят получава 420 точки, вторият победител - 390, третият - 360 и т.н. Екипът, който дойде последен, отнема само 30 точки.

Както вече беше споменато, настройката във финалната маса на Купата на нациите е важна за определяне на квотата за спортисти за всяка страна. Първите 5 най-добри играчи могат да претендират за шест състезатели за Световната купа.

Масов старт

Оценяването в биатлон, което се провежда в реално време на световното първенство, е важно за определяне на участниците в финалното състезание - масовото начало. Обучителите и спортистите трябва да имат предвид масата за класиране на Световната купа, всъщност 15 от 30 места са дадени на лидерите на настоящия сезон.класиране в биатлон Останалите обиколки се разпределят сред спортистите, които успешно се състезаваха в състезанията на сегашната Световна купа.

Това е всичко, що се отнася до подобен проблем, като натрупването на точки в биатлон.