Олимпийски шампион Сайтов Олег: биография

Руските спортове никога не са били сред изостаналите. Това е особено вярно за боксовия свят, тъй като бойците от нашата страна в този вид бойни изкуства винаги са били на водещите позиции в световното първенство, включително и на олимпийските турнири. Сайтов Олег е един от най-изявените боксьори на съвременното аматьорско ниво. Този човек написал името си в златни писма в историята, като по това време става двоен олимпийски шампион. За живота и постиженията на този изключителен човек и ще бъдат обсъдени в тази статия.

Само фактите

Сайтов Олег е роден на 26 май 1974 г. Мястото на раждането му е Novokuibyshevsk. В семейството на бъдещия шампион нямаше никой, който да практикува спорта професионално. В същото време бащата на момчето в младостта си беше боец. И той казал на сина си как тези тренировки му помагат да се изправи повече от веднъж. От само себе си се разбира, че тези разговори са направили голямо впечатление за Олег и той е направил съответните изводи за себе си.Сайтов Олег

Начало на пътуването

В боксовата секция Олег Сайтов благодари на по-големия си брат Вадим, който също практикува този спорт. Олег спечели първата си значителна победа на 14-годишна възраст, когато успя да вземе "сребърния" младежки шампионат на Русия. Това постижение позволи на младия човек да получи специални печати за храна и това беше много важно за семейството му, защото винаги живеело лошо (баща - шофьор, майчинка). Първият треньор на обещаващия боксьор беше Константин Вътов.

След прекратяване на осемте класа Сайтов отиде на училище, за да овладее търговията на оператора на кран. В същото време той вече му даде по-малко време, което в крайна сметка доведе до незави- симите пътувания на Олег в състезанията. Това състояние на нещата оказа влияние върху резултатите на боеца и осъзна - трябва да промени живота си.

Преместване в Zhigulevsk

След консултация със своя по-голям брат и Дмитрий Корсун (европейският шампион сред младежите) Сайтов се премества в Джигулевск. Така, вече на 16-годишна възраст започва напълно независим живот.

В този град момчето бързо усъвършенства постиженията си. Това до голяма степен се дължи на появата на новия си треньор - Игор Петрович Уткин. Този човек стана не само наставник спортист, но и почти втория баща.

Работейки заедно със заслужения треньор на RSFSR, Олег Сайтов разработи свой собствен стил. Научил се е как да се измъкне от всяка трудна ситуация в пръстена, постоянно изважда противника, изтласква темпото и провежда успешни атаки.Олег Сайтов боксьор

Европейско първенство

През 1992 г. Олег Сайтов (боксьор с изключителни данни) в Старото световно първенство представляваше националния отбор на ОНД. Турнирът се проведе в Шотландия. Още в първата битка руснакът побеждава местния войник, като му изпраща три нокаути. Тази победа позволи на Олег да влезе в полуфиналите, където се сблъска с италианец. Битката с него също се оказа успешна за нашия герой. Пред него чакаше финала. Последната битка с германеца се оказа учудващо лесно: Олег лесно победи противника и спечели "златото". Този медал позволи да стане майстор на спорта на Русия от международната класа.

Последователност от победи

През 1992 г. Олег Сайтов, чиято националност все още е мистерия за мнозина, става световен шампион сред младежите. Това се случи в Канада. По пътя към върха буквално се осмелил да овладее противниците си. Всички посетили и съборили. Освен това на този турнир Олег получи наградата за най-технически боец.

В областта на този шампионат той спечели шампионата на CIS сред възрастните през 1993 г. и спечели третото място в световния турнир във Финландия.олег на националност

Тест за слава

Всички гореспоменати успехи са имали много негативно въздействие върху Сайтов психологически. Той започна да ласкае много хора, а лаконични отзиви за успехи бяха от всички страни. Логично е, че на 20-годишна възраст всичко това доведе до появата на "звездна болест". В резултат Олег започва да губи позицията си. Всяко състезание за него се превърнало в мъчение, защото не можеше да заеме първото място навсякъде. Обаче човекът успя да събере сили и да разбере, че трябва да променим подхода към живота. Той се интересува от ориенталската философия и психология. Това в крайна сметка му позволи да си възвърне изгубената земя.

връщане

През 1995 г. Олег отишъл на Световното първенство в Берлин. Там той зае второ място, но финалите му се излъчиха на цялата планета. Интересен боксов стил Сайтов успя да завладее много. Година по-късно той стана първият в руското първенство, а трети в турнира в Дания. Преди олимпиадата.oleg на олимпийския шампион

Здравей, Атланта!

Олимпийският турнир показа всички умения, които притежаваше Сайтов Олег. Боксът, който показа в квадрата на пръстена, беше просто невероятно. Първите три двубоя бяха неусложнени: резултатът от успешното теглене бе резултат. Полуфиналът вече беше доста тежък. Пуерто Рика Сантос предложи достоен съпротива, но руснакът успя да грабне победата с резултат от 13:11. На финала Олег чакаше своя опонент Хуан Хернандес. Но всичко се оказа успешно: издържа на атаката на кубинския, руският боец ​​успя да увеличи предимството си и да спечели с добро предимство 14: 9. В резултат Олег Сайтов е олимпийски шампион!

Пътят към втората Олимпиада

След триумфа в САЩ, Сайтов преживява спокоен период от спортната си кариера. За пореден път бе победен от победи и поражения. И на Олимпийските игри в Сидни Олег бе избран от последния му опит. Не по-малко важна роля в това, а след това и главният треньор на националния отбор Николай Хромов, който вярва в отделението му.сайтов олег кутия

Олег Сайтов (националност - марианка) в Австралия се представи просто превъзходно. Най-трудната борба за него беше борбата с Руслан Кихаров. Но вече в полуфиналите и финалите руският отново доказа, че е най-добрият. Тези победи позволиха той да стане два пъти победител в олимпиадата. В същото време той е награден с престижната купа "Вал Баркър" като най-техническият боксьор на шампионата.