Абдуласам Гадисов: биография и кариера на свободен борец

Абдуласам Гадисов е руски професионален борец в свободна борба. Той е шампион и носител на награди на много национални и международни турнири. Активите на руски спортист със златен медал на Световното първенство - 2014 г. (Ташкент) и сребърен медал на Световното първенство по футбол - 2015 в Лас Вегас. Той участва и в такива турнири като Европейските игри и Универсиада, където получава бронз и злато, съответно. Растежът на Абдуласам Гадисов е 180 сантиметра, теглото варира в процеса на изпълнение и обучение от 90 до 97 кг.

gadis abdusalam шампион

биография

Абдуласам Гадисов е роден на 26 март 1989 г. в Машаккала (RSFSR). Рос е бил отгледан в семейството на аварите. От ранна възраст започва да се занимава със спортове, най-вече бойни изкуства - успоредно се стига до кикбокс и ушу-санда. Той започва да работи като свободен борец на единадесет години, баща му отвежда момчето в секцията. Според стария навик Гадисов дойде на обучението без обувки и в старото си кимоно, в което отиде в Усу. Главният треньор беше изненадан, че човекът дойде да тренира бос и да нареди да се облече в нещо, поне чорапи. В резултат на това момчето трябваше да прекара цялото обучение в чорапите на баща си, което беше дълбоко коляно.

Учи в клон Махачкала на Ростовския университет във Факултета по икономика, където получава висше образование. Той е ученик на спортното училище "Динамо Махачкала". Най-близките му треньори са Иманмурза Алиев и Гайдар Гайдаров. По време на обучението Абдуласам прекарва много време в салона. Спортистът постигна значителни резултати в силови тренировки, но скоро разбра, че пръстенът е много важен и техническият компонент.

При детските и младежките състезания, звездите от небето на Гадисов нямаха достатъчно. Разбира се, той е много притеснен, но треньорите Imanmurza Алиев и Гейдар Гайдаров го успокои и каза, че ако той не се отказа и продължи да се бори и се разпространява по същия начин, както и преди, се постига желания резултат. Времето мина и, както се оказа, треньорският състав беше отстрани на истината.

Професионална кариера

Както бе казано по-рано, на детското първенство Абдуласам Гадисов не постигна грандиозни резултати. Въпреки това, с възрастта той започна уверено да напредва и да показва стабилен резултат. През 2008 г. спортистът спечели руското първенство, а през следващата година младежкият световен шампионат. През 2009 г. Абдуласам Гадисов участва в световния шампионат по свободна борба, където успя да заеме седмото място.

aqadusam женен

постиженията

През следващите години, боецът постоянно да си вземат медали: 4 злато в руския шампионат, спечели Световната купа, е носителка на наградата, Рамзан Кадиров, и Иван Яригин, както и много други трофеи.

През 2012 г. Абдуласам Гадисов зае 9-о място на Лятната олимпиада в Лондон. Във втория кръг на Олимпийското първенство той загуби от сегашния световен шампион ирански Reza Yazdani.

Макачала борецът е многократно поканен в професионалната лига на ММА. Понастоящем Гадисов отказва да води битки без правила, но не изключва възможността той да се съгласи с MMA през следващите години.

Завършване на кариера?

През лятото на 2016 г. Гадисов се опита да се класира Летни олимпийски игри. За това, че е да се класират за първенството на Русия трябва да бъде - 2016 г., но поради конфликта между V. и VI Лебедев Musukaevym е бил принуден да се оттегли от състезанието. След като спечели голямата награда в Баку през ноември, Абдуласам обяви пенсионирането си.

Една година по-късно, на 3 ноември 2017 г., борецът се завръща в спорта и се представя на международен турнир в чест на спомените на Д. Шулц. Във втория кръг руският спортист загуби от седемнайсетгодишен спортист от САЩ, изненадващ с цялата фиаско на цялата борба.