Анор Болтукаев: борба в свободен стил като начин на живот

Награденият на световните и европейските първенства в борбата за свободен стил Анор Болукаев се смята за един от най-умните бойци на своето поколение. Той трябваше да издържи на невероятна конкуренция на национално ниво, състезаващи се в страната със световни шампиони и олимпийски триумфи. борец Анор Болукаев,

снимка на която се намира във всички медии на Чеченската република, е култов спортист в родината си. Той вече е на повече от трийсет години, но продължава активната си кариера, като остава един от любимите.

Характеристики на спортиста

Анор Болукаев е борба за свободен стил, изпълняващ в категорията до 97 кг. Въпреки това, понякога той се сблъсква с проблеми с наднорменото тегло, които той трябва да реши, като управлява допълнителни килограми. Поради това наставниците на атлетите радостно приеха новината за разширяване на обхвата на класа си на тегло до 100 кг, което значително ще улесни живота на техния район.

Анор Болукаев, член на руския отбор по свободен стил, чиято снимка може да се намери в спортни публикации, е признат от специалистите като един от най-ярките представители на категорията за тежка категория. Когато той е във форма, той действа агресивно и уверено, постоянно атакува врага и провежда прием след приемане. Анор Болтукаев свободен стил борбаЕдин остър и технически боец, чеченчан става опасен конкурент за всички и не се страхува от никого. Биографията на Анор Болукаев е богата на победи над олимпийските шампиони и световни шампиони.

Въпреки това, докато спортистът е много податлив на нараняване, което произтича от неговия начин на борба. Бобчетата често не издържат на остри, експлозивни движения по време на битки и често се счупват. Така че през 2013 г. той получи силен протегната слабина, който отне две години. Последната травма, която е получил на неотдавнашното европейско първенство, проведено през 2017 г. Особено обидно беше фактът, че това се случи още в последния дуел, когато атлетът беше на крачка от златото.

Дълъг овърклок

През 1986 г. Анзор Болтукаев е роден в Грозни. Свободният стил борба е номер едно спорт в Северен Кавказ, не бяга от това хоби и родния столицата на Чечения. Въпреки това, в ранните години той не беше особено разграничен сред връстниците и малцина смятаха, че един голям атлет ще израсне от него. В биографията на Анор Болукаев няма почти никакви победи на ниво младши, можете само да си спомните шестото място на Световния шампионат за младежи през 2006 г.

Въпреки това, той вярва в себе си, работи усилено и в продължение на няколко години направи истински пробив в света на големия спорт. Анор Болукаев биографияНа руското първенство през 2008 г. младият чеченски състезател се класира на трето място, като откри разказ за наградите си. Той действа особено успешно в родната си земя. Купата на "Рамзан Кадиров" беше турнир, в който Анор Болтваев постоянно награждаваше награди в различни години.

Въпреки това, след първите успехи на национално ниво спортист за известно време той отива в сенките, които играят лидери на конкуренцията в тежка категория Хаджимурат Gatsalovu и Абдусаламов Gadisovu.

Завръщането на боеца

До 2013 г. снимките на Анор Болукаев почти не се появяват никъде поради липсата на боец ​​в големите турнири. Участието на състезател в международни форуми бе ограничено до подготвителни състезания преди световните и европейските първенства.

Въпреки това, всичко се промени след 2013 г. националното първенство по свободна борба. Анор Болукаев дойде в конкурса в отлична форма и за първи път се показа в цялата си слава. При всяка битка той непрекъснато нападал, обърквал опонентите си и не позволявал на себе си да се чувства. Анор Болтукаев снимкаВ този дух той победи олимпийския шампион Хаджимурат Гацалов и още един тежък претендент Абдуласам Гадисов. Така той спечели правото да участва в Световната купа през 2013 г., където успя да вземе бронзовата награда.

Победа и неуспех

След успешен сезон в живота на състезателя отново се появява черна ивица, свързана с нараняване на слабините. Почти две години от снимката на Анор Болувкаев не се появиха на страниците на специализирани публикации. Триумфалното връщане се състоя през 2016 г., когато беше на Гран При Иван Яригин той блестящо се справяше с двама страховити американци, които спечелиха в своите победи по време на Олимпийските игри и световните първенства.

На руски първенство по борба Анзор Анзор Boltukayev, чиято биография е в процес на нов кръг на финала само за миг, за да бъде завършен с главния си съперник за олимпийския билет Хаджимурат Gatsalovym и между другото си е спечелил правото да участва на Европейското първенство. Като е в тази форма, той познава главния фаворит на континенталния шампионат и потвърждава очакванията на треньорите. Побой в последната битка на украинския Валери Andreytseva, чеченски стана европейски шампион и обезопасен пътуване до Рио.борец Анор Болтукаев снимка

Въпреки това, по време на Олимпиадата вече не можеше да запази победоносното си обвинение и загуби до същия Андрейцев още в ранните етапи на турнира.

През 2017 г. Анор Болтукаев, чиято биография достига върха в спорта, отива за втори път в Европейското първенство. Той уверено отиде във финалите, но в решаващия момент на решителната битка той счупи менискуса. С тежка травма на коляното, чеченският спортист все пак продължи борбата, но загуби от турчинката на Рийз Йилдирим.

Сега Анес се възстановява от щетите и се готви за нови предизвикателства.