Владимир Khinchegashvili, свободен стил борба: участие в Олимпийските игри

Един от най-популярните грузински спортисти днес е Владимир Khinchegashvili. Свободна борба

му донесло уважение и признание в борбата. На Олимпийските игри през 2012 г. грузинският състезател спечели сребърен медал, който се изкачва в категория до 55 килограма. И още на следващите Игри успях да спечеля.

Биография на спортиста

Владимир Khinchegashvili свободен стил борба

През 1991 г. се ражда Владимир Khinchegashvili. Свободната борба стана негова страст като дете. Започва да практикува този спорт в родния си град Гори. В момента член на местния спортен клуб "Динамо". Той е отгледан в малко селище, на стотина километра от столицата - Тбилиси. В източната част на Грузия.

Страстта и любовта към този спорт той внуши в баща си, който също се занимава с борба в свободен стил. И на достатъчно високо ниво. По-специално, той става победител в младежките шампионати на света и Европа.

Владимир още в детството си реши да следва стъпките си. Ето защо, дълго да страдат от избора на спортната част не трябва да. Сред първите си треньори са отец Аркадий и Нугзар Ширели.

Първите успехи на местната сцена не трябваше да чакат дълго и скоро бяха последвани от победи на международно ниво. През 2011 г. спечели сребърен медал на Европейското първенство Владимир Khinchegashvili. Свободната борба му спечели награда в германския град Дортмунд. По време на турнира грузинският спортист беше по-силен от противниците. Можеше да спре само руснака Джамал Отарсултанов в решителния мач.

В семейството Владимир е най-голямото дете, има и сестра, с която постоянно поддържа отношения.

Олимпиадата в Лондон

Олимпийски игри 2016 свободен стил борба Владимир Khinchegashvili

През 2012 г. борецът Владимир Khinchegashvili за пръв път отиде на Олимпийските игри. Грузинският спортист пристигна на турнира в Лондон. Грузия представи на Олимпиадата много ефективен отбор в борбата, който в крайна сметка спечели 6 медала. Вярно е, че не е едно злато сред тях. Владимир Khinchegashvili не беше изключение. Безплатната борба в Игрите бе представена в 7 категории. Khinchegashvili се представи в най-леката категория, сред атлети, които не са по-тежки от 55 килограма.

На турнира той бе избран чрез европейската квалификация заедно с турчин Ахмет Пекер. В Лондон грузинците за пръв път надделяха над египетския Ибрахим Фарах, после над българския Радослав Великова и индийския Амит Кумар. В полуфиналния мач той се противопостави на изявения японски борец Sinichi Yumoto, когото Khinchegashvili победи.

В борбата за златния медал грузинецът се присъедини към руския Джамал Орташутанов, който по това време вече спечели три европейски първенства. Дуелът завърши в полза на руснака. Първият му Олимпийски медал спечели Владимир Khinchegashvili. Борбата му донесе слава в цялата страна.

В общото класиране на Олимпиадата първите руснаци след това спечелиха 11 медала, 4 от които бяха златни медали. Грузия стана девети с три сребърни и три бронзови награди.

Преход към друга категория тегло

Khinchegashvili Владимир борба

През 2013 г. Khinchegashvili започва да изпълнява в нова категория за себе си - до 60 килограма. Европейското първенство този сезон се проведе в родината му - в Тбилиси.

Прави впечатление, че победител в категория до 55 кг беше неговият съотборник Джордж Edisherashvili. Героят на нашата статия достигна полуфиналите, където се срещна с руския Опаан Сат, трикратна европейска шампионка. Грузинецът загуби и беше доволен бронзов медал.

Шампион на Европа

През 2014 г. Владимир Khinchegashvili започва да изпълнява в новата класа тегло. Правилата на федерацията за борба бяха променени, а спортистът беше сред конкурентите не по-тежки от 57 килограма.

Европейското първенство в съответствие с новите правила се проведе във Вантаа, Финландия. Като цяло грузинският отбор оценява този турнир за себе си като неуспешен. Само двама членове на националния отбор се качиха на подиума. Константин Хабалашвили бе трети в категорията до 65 килограма, но за първи път в кариерата си, Khinchegashvili стана победител в европейското първенство.

В решителната битка той беше по-силен от боеца от Монако Генадий Тулби, родом от Молдова.

Сребро в Ташкент

Владимир Khinchegashvili Осетия

Владимир Khinchegashvili трябваше да потвърди класа си на световното първенство. Осетинците (Владимир има осетински корени) пристигна за турнира сред най-силните бойци в света в Ташкент, столицата на Узбекистан.

Турнирът стана триумф на руския тим, спечелил 15 медала, от които 6 златни медала. В кутията с монети на грузинския национален отбор имаше само една награда. Хинчегашвили го спечели.

В категорията с тегло до 57 килограма той загуби на финала само на представителя на Корейската народнодемократична република Ян Ген Или, бронзов медалист на Олимпийските игри в Лондон.

Триумф в Лас Вегас

Олимпиадата на Владимир KhinchegashviliНова страница в спортната си кариера, Khinchegashvili се открива през 2015 г., когато той отива на Световното първенство в американския Лас Вегас. На турнира той пристигна в ранг на един от любимите на шампионата, с който трябваше да се вземе предвид всеки противник.

Този път турнирът изигра 24 награди. И има строго ограничение - във всяка категория тегло от една страна може да бъде представен само един участник.

В общата класификация борбата се разгръща между руснаците и американците, които в крайна сметка спечелиха 4 златни медала. Все пак руският национален отбор получи повече награди (14 срещу 7), така че тя получи първото място в отбора. Според броя на наградите, украинците също вкараха - имат 9 медала. Като цяло представители на 29 държави се издигнаха на подиума.

Георгите спечелиха само едно злато. Той бе вкаран в съкровищницата на своя отбор от Владимир Khinchegashvili. Той изпълнява в категорията до 57 килограма. В полуфиналната борба в трудна борба той успя да победи монголския ерденебан Бекбаяр.

Злат Hinchegashvili играе с иранския Hasan Rahimi. Грузинският борец спечели световното първенство за първи път.

Превъзходство в Рига

Владимир Khinchegashvili финал

В навечерието на редовния Летни олимпийски игри, най-важното през 2016 г. е Европейското първенство по борба. Той се проведе в столицата Латвия - Рига. Националният отбор на Грузия показа блестящ резултат. В отборното събитие в свободен стил борба по точки, грузинците заеха първото място, като заобиколиха дори руски спортисти.

Само в класирането на медалите Грузия заема второ място. На Европейското първенство имат 9 медала, 3 от които злато, 2 сребърни и 4 бронзови. Руският отбор спечели 12 награди, 7 от които са златни, един сребърен и четири бронзови.

В категория тегло до 61 кг Владимир Khinchegashvili говори. За финала беше трудно за него, той се противопостави на белоруския Георги Калиев. След уверена победа в полуфинала срещу румънския Иван Ръжда, грузинците се срещнаха със сериозна съпротива в решителния мач. Възможно е да спечели само с решението на съдиите.

Така че в прасеца му е вторият златен медал на световното първенство.

Олимпиадата в Рио

През август 2016 г. Хинчегашвили отива на втория Олимпийски игри в своята спортна биография. В битката се играха 18 награди, за които почти 350 спортисти от цялата планета влязоха в битката.

Отлична възможност да се потвърди превъзходството в категорията си на тегло станаха тези Олимпийски игри през 2016 г. Свободният стил борба, Владимир Khinchegashvili за много от тях вече са синонимни понятия. След неуспеха преди 4 години грузинският спортист възнамеряваше да отмъсти.

Въпреки факта, че преди турнира той беше наречен любим номер 1, той се подготви щастливо за всяка битка. Най-вероятните противници бяха азари Хаджи Алиев, двукратният световен шампион, иранският Хасан Рахими, монголският Ерденебанан Бекбаяр и Северна Корея Янг Ген Il. С тях всички Khinchegashvili се срещна на различни етапи от кариерата си - и спечели, и загуби.

Също така беше невъзможно да отстъпят тъмните коне на шампионата. Руският Виктор Лебедев, двукратният световен шампион, кубинският Йовис Боне и настоящият европейски шампион Владимир Дубов.

Пътят към победата

борецът Владимир Khinchegashvili

Пътят до финалите не беше лесен, но Владимир Хинчегашвили го преодоля. Олимпийските игри още веднъж доказват, че тук няма битки.

В полуфинала грузинският изтребител пое Алиев. Но на финала той се противопостави на един спортист, когото никой не взе сериозно преди началото на турнира. Ray Ray Higuchi.

Khinchegashvili спечели точки. Сега в ранг на олимпийски шампион, той се готви за следващия старт.