muzruno.com

ЕВРО 2000: резултати и факти

ЕВРО-2000 беше домакин на две държави - Белгия и Холандия. Това се случи за първи път в историята. 11-тото Европейско първенство беше по-вълнуващо от турнира през 1996 година. Екипите, участващи в ЕВРО 2000 на УЕФА, бяха 16 души. Екипите доволни публиката с грандиозни мачове с непредсказуеми резултати. Много слаби отбори успяха да представят усещане, свирейки със звездни композиции. В ЕВРО-2000 руският отбор не можа да се измъкне.

евро 2000

Квалификационни мачове

В квалификационните игри нямаше усещания. Най-интересната група бяха Франция, Украйна, Русия, Исландия, Армения, Андора. За изхода се водят четири отбора. Три от стартовете за Русия се оказаха неуспех. Въпреки това националният отбор успя да издаде мощна серия от шест мача. В решаващия мач Русия, след като направи грешка, позволи на Украйна да премине, което по-късно загуби Словения в плейофите. Франция се отправи към ЕВРО-2000 с първото място.

Група A

финалите на Евро 2000

Групата включва: Португалия, Румъния, Англия и Германия.

На груповия етап националният отбор на Румъния направи нещо невероятно. Тя успя да победи Англия с 3: 2 и да вкара вратовръзка с Германия. Само Португалия успя да спре румънците. Много слабо излезе Англия, след като спечели една победа. Неуспехът беше Германия, загуби две игри и рисува. Подобно ниво на игра от германците до УЕФА ЕВРО 2000 за футбол не се очакваше от никого.

В плейофите се появиха Португалия и Румъния.

Група Б

Групата включва: Италия, Швеция, Белгия и Турция.

Тук усещанията не се случиха. Италия, като фаворити, зае първо място, а светлата игра не беше така. За второто място в групата се бориха другите отбори. Белгийците започнаха добре, след като победиха Швеция в първия мач, но след това забавиха и допуснаха турците 0: 2, като ги отстъпиха на второ място.

Италия и Турция отидоха в плейофите.

Група С

Национално първенство по футбол Евро 2000

Групата включваше: Испания, Югославия, Норвегия и Словения.

Испания в групата трябваше да се превърне в явен фаворит. Това обаче не се случи. ЕВРО-2000 за футбола ще бъдат запомнени с неоткрития им старт. В първия мач отборът загуби с Норвегия с резултат 1: 0. Словения не донесе усещане, губейки 2: 1. За да влезе в плейофите на Испания, беше необходимо да се бие Югославия. До 90-ата минута Югославия доведе с резултат 3: 2. В началото на добавеното време испанците от наказателното място сравняват резултата, но това не е достатъчно. В последните секунди Испания успя да създаде чудо, като отбеляза четвъртия гол.

В плейофите минаха Испания и Югославия.

Група Г

Групата включва: Холандия, Франция, Чехия и Дания.

Съвпаденията в групата бяха запомнени не само за вълнуваща игра, но и за скандал. Холандско-чешкият мач бе в напрежение. Играта играеше от Чехия и мачът завършваше. Изглежда, че Холандия се отскачаше. В края на мача за много съмнително нарушение съдията постави 11 метра, което бе изпълнено.

Участва в плейофите на Холандия и Франция.

Четвърт на финалите

Мачът Испания-Франция стана най-интересният в четвъртфиналите на ЕВРО-2000. Събитията на двата отбора впечатлиха. Испания започна много уверено, веднага създаде няколко опасни моменти в портата на французите, но вратарят играе надеждно. В един момент Джоркаеф печели стандарт, а Зидан изпраща топката точно на девет. Пет минути по-късно Испания печели и реализира наказание. Дьоркаф в последната минута отново поема Франция напред. В края на краищата Испания има шанс, но Раул не може да отбележи "точка".

Холандско-Югославският мач обеща да бъде вълнуващ. Холандците преди мача не бяха считани за ясни фаворити, освен това много не ги видяха в полуфиналите. Но Югославия, която демонстрира невероятна игра в групата, беше разрушена от Холандия. Много анализатори не са могли да обяснят този провал. Холандия също имаше най-добрата си игра в турнира, побеждавайки с 6: 1.

Румъния в конфронтацията с Италия не можа да изненада. От отбора, който успя да победи Англия на груповата фаза, очакваха повече. Тоти и Инзаги, отбелязващи топката, изпратиха Румъния у дома. Неатрактивна игра се открояваше Георге Хаджи, който през второто полувреме получи две жълти картони.

В мачовете между Португалия и Турция фаворитът беше очевиден. Нуно Гомес, като направи двойно, изхвърли турците от турнира. За Турция изходът до плейофите вече беше сериозно постижение, така че неудовлетворените възклицания на феновете не бяха там.

полуфинал

Евро 2000 композиции

Мачът между Холандия и Италия беше украсата на турнира. Той не беше финал на ЕВРО-2000, но не беше по-нисък от интензитета. Любителите бяха холандци. Те имаха най-ярката атака, която вече беше ударила публиката. Италия компенсира балансираната отбрана. Италианците трябваше да играят с десет души от 34-ата минута. Двата наказания бяха насочени към целта на Толдо, но играта на вратаря и барът напуснаха италианците в играта. Всичко беше решено в поредица от наказания след мача, където Италия беше по-стабилна и предавана.

В мача между Португалия и Франция се появи втори скандал. В редовното време националните отбори вкараха топката и прехвърлиха играта на още една. В края на краищата реферът назначава наказание за нарушението, което посочва на съдията. Зидан неумолимо изпълни стандарта и донесе Франция във финалите.

Финален ЕВРО-2000

Този вълнуващ европеец не би могъл да свърши с изчерпана крачка. И стана. В 55-ата минута идва италианците благодарение на гол Делчекцио. До края на половината те запазват предимството. При добавените минути топката се намира в портите на Италия. В продълженията Франция получава "златна" цел и отнема трофея ЕВРО-2000. Франция-Италия - мачът беше най-интересният финал в продължение на много години.

евро 2000 франция Италия

Турнирът донесе огромни печалби на организаторите. Милиони фенове посетиха мача. EURO-2000 даде на публиката много положителни емоции и интересни битки.