ЕВРО 2008: резултати

EURO 2008 е тринадесетото Европейско първенство, което се провежда в Австрия и Швейцария. Това беше вторият турнир, който се проведе в две държави. Той се проведе от 7 до 29 юни 2008 година. В турнира взеха участие 16 отбора. Предварително изработените хостове имат право да участват пряко. Останалите 14 отбора се класираха и бяха разделени на групи.

евро 2008

За правото да бъде домакин на ЕВРО-2008, Руската федерация също се бори, но бързо оттегли кандидатурата си, както претендираше за Световната купа през 2018 г.

Промени в правилата

Европейското първенство през 2008 г. бе запомнено с промяната в правилата. Целите "злато" и "сребро", които бяха в сила на предишните турнири, бяха отменени. На квалификационния турнир нямаше плейофи.

Русия в квалификационните мачове

В квалификационните мачове нямаше усещания. Всички участници бяха разделени на седем групи, от които два отбора влязоха в последната секция.

За квалификационните мачове руският отбор излезе с нов треньор. Те станаха холандец Гуус Хидинк. Той замени Семин, който не успя да донесе националния отбор на Световното първенство през 2006 г.

Групата включваше Хърватия, Англия, Израел, Македония, Естония и Андора. Първите три отбора бяха основните съперници в борбата за влизане в UEFA EURO 2008. Масата на мачовете се оказа интересна и на топлина не беше по-ниска от финалната фаза. Англия започна неуспешно квалификационния кръг. Отначало не можах да победим Македония (0: 0), а след това напълно загубихме Хърватия (0: 2). Руският национален отбор бе плюс. Тя започна много по-добре, играейки равенство с Израел и Хърватия. Цифрите дадоха надежда на сърцата на феновете.

По пътя към отбора на Хидинк стояха Естония и Македония, които със същия резултат (2: 0) бяха победени. Не я спря и екипът на Андора. Завръщащите се мачове завършиха в полза на Русия.

Особено интензивни битки бяха срещу британците. Първата игра на къщата, предните футболисти спечелиха с трошач 3: 0. Англия беше на второ място, пред Русия с пет точки. Реципрочната игра се състоя в "Лужники". Мачът беше наречен "Играта на годината". Британците отвориха сметката, но не можаха да я запазят. Първо осъзна, че е наказан за Павлюченко, а след това поведе екипа си напред.

За да напуснат групата, руснаците трябваше да победят Израел и Андора. Тогава играчите и направи феновете нервен. В Израел те не можеха да спечелят, губейки 1: 2. Сега Англия беше достатъчно, за да изиграе равенство с Хърватия и да отиде на УЕФА ЕВРО 2008 от второ място, защото с равен брой точки от отбора ни имаше предимство пред други показатели.

Въпреки това Хърватия, която вече излезе на първо място, реши да завърши своя курс с достойнство на изпълнения "Уембли". Още в 14-ата минута на двубоя хърватите бяха 2-0. До второто полувреме домакините успяха да играят две гола, но веднага пропуснаха. Русия в паралелен мач победи Андора с минимален резултат и отиде в УЕФА Евро 2008. Можем да кажем, че Хърватия е пропуск в турнира.

УЕФА ЕВРО 2008 футбол

евро 2008 Русия

В допълнение към Австрия, Швейцария и Русия, Полша, Португалия, Италия, Франция, Гърция, Турция, Чехия, Германия, Испания, Швеция, Румъния и Холандия отидоха на турнира.

Група A

Позиция: Португалия, Турция, Чехия и Швейцария.

Чешкият национален отбор, който анализаторите смята за любим в групата за футбола на УЕФА Евро 2008, се провали в два мача и зае трето място. Най-добре представяха Турция и Португалия, като всяка от тях имаше по шест точки.

Група Б

Позиция: Хърватия, Германия, Австрия и Полша.

Хърватите блестяха тук. Без затруднения те успяха да отбележат девет точки и да отидат на плейофите от първото място. Втората линия отиде в Германия, която не успя да я задържи. Австрия се бори до последната минута, но не успя да заобиколи по-професионален противник.

Група С

футболен турнир в евро 2008

Позиция: Холандия, Италия, Румъния и Франция.

Най-лошото от всички в "смъртната група" бяха французите. Започнахме с несигурно теглене в мача срещу румънците и след това загубихме в два кръга. Холандия се оказа най-силната и лесно се оттегли от групата. Второто място е в Италия.

Група Г

Позиция: Испания, Русия, Швеция и Гърция.

ЕВРО 2008 Русия започна с голямо поражение от Испания. На четири гола от испанците само един Павлюченко отговори в края на мача. Сегашните шампиони на Европа (Гърция) загубиха с Русия с минимален резултат. ЕВРО-2008 Русия продължи победата си срещу Швеция (2: 0). Павлюченко и Аршавин се отличават. Този резултат вече е постижение. Преди това в новата история на Русия нямаше хитове в плейофите на първенствата на Европа. Испанците и руснаците продължиха да завладяват УЕФА Евро 2008. Състезанията, които екипът ни проведоха на този турнир, станаха класически.

1/4 финали

В първия четвърти мач дойдоха Германия и Португалия. Играта беше много гореща. До 25-тата минута, благодарение на головете на Schweischtiger и Klose, вече германците в сметката. В 40-тата минута Португалия отбелязва първия гол, но не може да изстиска противника. Във втората половина Балак прави резултата 3: 1, а в крайна сметка португалците получават утешителна топка.

Хърватия бе смятана за любима в дуела с Турция. Екипът успя да премине през групата без загуби и има късмет да се качи на турците. Основното време на мача обаче завърши с равен резултат (1: 1), а на санкциите Турция премина към полуфиналите.

На 1/4 от Русия отиде в Холандия - отбор, който победи всички противници в групата. Шансът да спечелиш победителите от такъв страхотен отбор бе нула. Въпреки това "оранжевото" показа незадоволителен футбол, за който бяха наказани. Основното време завърши с равен (1: 1), но в други руснаци можеха да вкарат още две красиви голове.

Вечните опоненти Испания и Италия издадоха скучен мач, който победи победата на първия в дузпи.

полуфинал

евро мача за 2008 г.

Руският национален отбор отново се състезаваше с Испания. До 50-тата минута успяха да задържат испанците, но след това последваха три гола, които изпратиха руснаците вкъщи.

В друг полуфинален мач Германия и Турция се събраха. Вторият, вдъхновен след победата над Хърватия, хвърли всички сили в атаката. Те го направиха, но германците бяха по-добре. Резултатът е 3: 2.

финал

таблица

Крайният мач не отговаря на очакванията за ярка игра. Единственият гол, отбелязан от Торес, помогна на Испания да заеме второто титство на европейските шампиони.