Андрей Расторгев: кариерата на латвийския байтанист

Латвийският биатлор Андрей Расторгев показва доста добри резултати в различни състезания за няколко сезона подред. Въпреки относително малкия брой лични награди, 28-годишният спортист се смята за един от възможните конкуренти на лидерите на световния биатлон за всяко състезание.

Ранна кариера

Андрей Расторгев - биатлор, чиято биография има много ярки петна до 28-годишна възраст, се счита за главен любимец на латвийския национален отбор в продължение на няколко години. За родом от град Алукс, всичко започнало от най-ранна възраст. На първия си официален конкурс Андрей Расторгев бе обявен на 10 години. През 2005 г. състезателят започва да играе в младши световни състезания, а през септември 2006 г. за пръв път се изкачи на подиума, след като спечели състезанието за летни състезания в Уфа.

Андрей Расторгев Биатлейт

Осемнадесет месеца по-късно, Rastorguev покори зимата и раса - в Словакия, през януари 2008 г., Андрю стана първата в спринта, се превръща в един от четирите рубеж, който не е направил една единствена мис. Продължавайки последователно покаже добри резултати в елитен биатлон в света латвиец дошли в сезон 2008/09 и първото състезание се проведе през втората половина на Световната купа. От първото състезание младият биатлор се обяви - скоростта на състезателя му позволи да разчита на успешни изпълнения, но често стрелецът на Андрей стреля.

Първата олимпиада

Благодарение на успеха си Андрей Расторгев се включи в списъка на биатлети, обявен от Латвия за Олимпиадата през 2010 във Ванкувър. Но, без да има много опит в състезания на това ниво, личен раса не е повдигнат над 50-линия, а в релето, става два свободен начин на отглеждане, не помогна на отбора да покаже добър резултат.

Биографията на биографията на Андрей Расторгеви

Въпреки провала на Олимпийските игри, натрупаният опит беше полезен на Андрей. Още през следващия сезон той често влиза в топ 10, а през февруари 2011 г. е на крачка от медала, ставайки четвърти в индивидуалното състезание в италианския Ринадун. през 2014 г. спортистът имаше за цел успешното представяне на Олимпийските игри в Сочи и преди основното начало на сезона отиде да наеме формуляр за Европейското първенство.

"Златна Европа"

Шампионатът се проведе в Чехия Нове Место и Андрей Rastorguev, биатлонистка, който не е знаел преди вкуса на успеха на световно ниво, успя да спечели две индивидуални награди. В индивидуалната надпревара, която стана първата в конкурсната програма, в латвийския е в състояние да победи на германската биатлонистка Бенедикт делът на едва 0.3 секунди, но това е достатъчно, за да спечели златен медал. В следващото състезание, в спринта, Расторгев спечели успеха си с две пропуски, разделяйки третото място на австрийския Комацом, който изстреля чисто. Опитвайки се да вземе друг медал, Андрю реши да не вземе, запазвайки силата преди основния старт.

Андрей Расторгев

На олимпийските игри в Сочи, 26-годишният атлет, също бях в състояние да докаже себе си - в края на спринта и масовия започне латвиец е в топ 20, и до упражняването е в състояние да направи своето място в челната десятка, за довършителни работи в крайното 9-о място. Въпреки липсата на медали, резултатът беше много добър за Расторгев. Сега латвийската биатлона 28, а след края на Олимпийските игри и не успя да отнеме повече от медал на Световното първенство по футбол, но често си спортист производителност даде надежда на феновете, уверен борба за получаване в топ пет.