Руска биатлета Акимова Татяна: биография, спортна кариера и личен живот

Татяна Акимова, чиято биография, спортна кариера и личен живот са представени в тази статия, е добре познат руски биатлон. Тя е победител и носител на наградите на Световното първенство по футбол, както и победител бронзов медал

Световно първенство.

akimova tatyana

Биографична информация

Татяна Семенова е родена през октомври 1990 г. в столицата на Чувашкия Чебоксари. Като дете бъдещият биатлер не се различава много от другите момичета - учи добре, обича да ходи с приятели и да чете книги. Татяна също обичаше спорта, особено ските, от които тя обичаше още от ранното си детство. Те бяха спътниците на момичето в продължение на много години.

Докато караше ски, Татяна Акимова винаги гледаше с интерес изпълненията на биатлон. Следователно, когато й беше предложено да влезе в този спорт, тя се съгласи без колебание. И много скоро усърдието, отдадеността и постоянството й донесоха първите успехи.

Започнете професионална кариера

Участвал в Чебоксари в Младежкия театър, наречен на А. Тихонов под ръководството на В. М. Павлов, биат. Татяна Акимова скоро започва да участва в републикански и международни състезания. Започна да се обажда на младши, а след това на младостта на руския отбор.

Първите успехи дойдоха на 21-годишната спортистка през 2011 година. Отначало тя участва в световните и континенталните младежки шампионати, но за съжаление не можеше да спечели награди. Но Татяна не се отказва: на руското лятно първенство по биатлон тя се присъедини сензационно към наградените.

Татяна Акимова биография

Този успех й позволи да влезе в националния отбор, който се представи на Световното първенство по този спорт. Въпреки това, на състезанията на Чешкото ново място, Татяна не успя да повтори постиженията си.

Първи международни успехи

Точката на повратна точка за биатълта Татяна Акимова е 2013 г. По време на спектакъла в зимната университета, проведена в италианския град Трентино, руската спортистка принудена да говори за себе си голям брой журналисти и експерти.

Отначало тя стана трета в спринта и след това повтори постиженията си в състезанието за преследване. Няколко дни по-късно Татяна заедно с Лариса Кузнецова, Сергей Кляхин и Александър Печенкин спечелиха златните медали на Универсиада в смесеното реле.

биатлета татяна аймова

През 2014 г. спортистът не би могъл да се хареса особено на своите фенове. На Световното първенство по биатлон в Тиюмен, Татяна Акимова не успя успешно да заеме места само в третата десетка. Едва в края на годината тя успя да се докаже на търговския турнир "Ижевска пушка". Тук Татяна стана трета в индивидуалното състезание, а петият в спринта.

Изпълнения в Купата на IBU

Татяна С. Акимов, след такива изказвания успя да пробие в руския национален отбор, но не успя да се говори на Световното първенство, поради факта, че тя не вкара в турнири за квалификация IBU. Ето защо ръководството на отбора реши да изпрати Акимов да участва в купата на IBU.

През сезона 2014/15 г. тя дебютира на сцената в полския Duszniki Zdrój, където става шеста по спринт. На следващото състезание Татяна вече беше четвърта. Тези резултати бяха достатъчни, за да може млад спортист да направи дебюта си в най-престижните световни състезания по биатлон.

Изпълнения на етапите на Световната купа

За първи път на пистата на Световната купа, Татяна Акимова излезе в края на 2015 г. На първия етап в шведската Ostersund участва в състезанието за спринт. За съжаление, дебютът бе неуспешен: като се започне от номер 100, Акимов с три пропуски бе в деветия десет.

На следващия етап в Хохфилцен Татяна се класира на 66-о място, а в Рухолдинг за пръв път вкара точки. В спринта, руският спортист беше тридесет и две, а в състезанието за преследване - четиридесет и девето. Акимов подобри представянето си на сцената в канадския Канмор. Тук тя беше в спринта на двайсет и трета.

На следващия етап в Presque-Aile Татяна първо участва в релейното състезание. За съжаление тук дебютът не успя: руснаците заеха само седмо място.

akimova tatiana sergeevna

Най-успешният старт за Акимова беше сцената в Ханти-Мансийск. Тук тя стана дванадесета в спринта и четиринадесето в състезанието за преследване.

През следващия сезон Татяна Акимова се очакваше да подобри резултатите. И тя не го дърпа: на първия етап тя стана четвърта в смесената релейна надпревара. Но истинският фурор настъпи в чешкия град. Акимова за пръв път спечели със спринт състезанието и един ден по-късно стана третият в състезанието за преследване.

Татяна прекара целия сезон 2016/17 сравнително гладко. Почти във всяко отделно състезание тя пада в зоната на зрелището. Друг "изстрел" тя бе успешна на Световното първенство в Хохфилцен: Татяна Сергеевна Акимова стана бронзов медалист в състезанието по смесено реле.

В навечерието на новия сезон на биатлон и олимпийските игри руският биатлон има големи надежди както за треньорския екип на националния отбор, така и за обикновените фенове. Според самата спортистка, тя ще направи всичко възможно, за да ги угоди на успехите си.

Личен живот на спортиста

Известна по-рано под името Семьонова руски биатлолет от лятото на 2015 г. във всички официални протоколи е посочена като Татяна Акимова. Тогава тя се ожени за Вячеслав Акимов, който е треньор на сина му.

Съпругът на Татяна също е известен биатлер, който през 2011 г. става европейски шампион сред младежите. Сега той изпълнява на IBU купа етапи.

татяна сергеева семенова

В свободното време от тренировъчния процес и състезанията семейството Акимов често се появява на публично място, но все по-често те могат да бъдат открити на риболовно пътуване.

Татяна също започна да води сметка в Instagram. Тук тя поставя снимките си от тренировъчни лагери и състезания, както и собствени фотосесии за спорт и лъскави списания.