muzruno.com

Руски таекуондост Алексей Алексеевич Денисенко: биография, постижения и интересни факти

Денисенко Алексей

- известен местен спортист, Taekwondo. Два пъти станах носител на наградата Летни олимпийски игри. Шампион на Русия, многобройни участници и носители на награди от европейски и световни първенства. Участва в първите европейски игри в Баку, където става бронзов медалист. Той има титлата "Почетен майстор на спорта на Русия".

Биография на спортиста

denisenko aleksey

Денисенко Алексей е роден в малко градче Батайск, което се намира в района на Ростов. Това се случи през 1993 година.

Денисенко Алексей в секцията на Таекуондо бе заведено от баща си, когато той беше само на 8 години. Просто отиде на училище. На същото място героят на нашата статия се срещна с първия си треньор, наречен Александър Шин.

Бащата на бъдещия шампион даде на сина му е в този спорт, защото аз исках да бъде подобно на ранните си идоли - Джеки Чан и Жан-Клод Ван Дам.

Подготовка за спортна кариера, баща му започна Denisenko Алексей от първите години от живота си. Бяха ангажирани с темперирането на тялото. В края на краищата първоначално Алексей беше много болезнено и слабо дете.

Първоначално Алексей неохотно отиде в секцията, но постепенно се включи. Той започна да имитира идолите на баща си и започна да преследва таекуондо с подновена сила.

Отец казва, че Алекс често искаше да напусне спорта, но в крайна сметка се отказа от тази идея. Въпреки че трябваше да стигне до влака през целия Дон на лодка. Такива проблеми възникват по време на строителството в Ростов Мост Ворошиловски. Поради ремонтните работи, общественият транспорт до десния бряг на Дон, на който той обучаваше, не излезе. Затова трябваше да използвам лодка. И да се върнете у дома късно вечерта на последния автобус.

Личен живот

Личният живот в кариерата на един спортист играе важна роля само от последните времена. Преди това той се съсредоточи изцяло върху спорта.

Съвсем наскоро, през декември 2016 г., той се жени за Анастасия thekvondistke Баришников бронз шампион на Олимпийските игри в Лондон, три пъти европейски шампион, два пъти спечели бронзов медал на световното първенство.

Олимпиадата в Лондон

Алексей днешенко таекуондо

Алексей Денисенко в таекуондо започна да показва добри резултати от първите младежки турнири. Скоро той стигна до бележката на треньорите на националния отбор.

Успехът на международната сцена му осигури участие в летните олимпийски игри в Лондон през 2012 година. По това време той е бил непълно на 19 години. Denisenko извършва най-леката категория тегло - до 58 килограма.

Руснакът започна пътя си към победата в предварителния кръг, тъй като беше млад, напълно непознат на никого, състезател с нисък личен рейтинг. В първата борба на олимпиадата героят на нашата статия се срещна с Костарика Хайнър Овиедо. Руснакът спечели уверена победа 5: 2.

В четвъртфиналите Алексей Денисен се изправи пред китайския атлет Вей Женянг на Олимпиадата. Този път борбата се оказа постоянна, дълга и дори по-ефективна. Denisenko спечели 10: 7. Най-интензивен бе полуфиналната борба, в която Алексей в по-горчива борба загуби от Южна Корея Лий Де Хън с резултат от 6: 7. Между другото, руският нарушител във финалите претърпя тромаво поражение от испанеца Хюел Гонзалес 8:17.

Но Алексей Denisenko в мача за трето място, в т.нар. Утешителни финали, спечели австралийския Safwan Khalil 3: 1. Така младият руснак спечели първия си олимпийски медал. В Лондонските игри това беше само едно от двете бронзови медали руският национален отбор в таекуондо.

Европейско първенство в Азербайджан

Александър Джейзенко Таекуондо биографияСледващият голям международен турнир бе Европейското първенство, което се проведе в Баку, столицата на Азербайджан. Алексей Денисенко, таекуондо в биографията на спортиста по това време играе решаваща роля, турнирът беше избран без никакви проблеми.

На състезания той извършва в тегловна категория до 68 килограма. След като преодоля предварителните кръгове, спортистът стигна до решителната битка. На финала се срещна с турчин, Сервет Тазегулим, но загуби.

В отборното събитие руският тим заема второ място, след като спечели два златни, три сребърни и два бронзови медала. По-силни бяха само хърватите.

Световно първенство в Русия

Олимпиадата на Алексие динисенко

През 2015 г. той постигна правото да говори на Световното първенство Алексей Denisenko. Таекуондо в биографията на спортиста по това време играе ключова роля.

Героят на нашата статия отново се бори в категорията на тегло до 68 килограма. И в последната битка отново се свърза с турския сървей Тасегул. И отново загуби.

Като цяло руският отбор се представи безуспешно на световното първенство, като заема само 12-то място. В прасеца на нашия отбор нямаше нито една златна награда, само две сребърни (един от които спечели Denisenko) и пет бронзови.

Европейските игри в Баку

алексие denisenko окончателно

През 2015 г. участва в следващите големи международни състезания Алексей Denisenko. Taekwondo е включена в програмата на първите европейски игри. Това е аналог на Олимпийските игри, но само за европейски отбори. Първоначално се предполагаше, че ще се проведат само летни игри, но сега има повече предложения за организиране и зимуване на европейските игри. Трябва да се отбележи, че на други континенти такива състезания съществуват от дълго време. Например Pan-американски, панафрикански или панарейски игри.

На тези стартирания започна с етап 1/8 финалите Алексей Denisenko. Той се изправи срещу спортист от Сан Марино Микеле Чекароне. Руският с уважение побеждава 19: 1. В четвъртфиналите героят на нашата статия също се занимаваше уверено с англичанина Мартин Стампър - 18: 6.

Проблемите започнаха само в полуфинала с домакин на сайта, Азербайджан Айкан Тагизад. В упорит дуел Denisenko загуби 5: 7. В битката за трето място руският се срещна с дългогодишния си съперник - Туркер Сервет Тасегул. Този път турците неочаквано загубиха в 1/8 финалите на поляка Карол Робак - 9:21.

Дуелът за третото място беше ефективен. Денисенко най-накрая успя да спечели - 19:16.

В отборното събитие на европейските игри руснаците станаха трети, губейки за Азербайджанците и британците.

Втора олимпиада

Олимпийските игри на Алексие динисенко таекуондо

През 2016 г. на 22-годишна възраст участваха във вторите олимпийски игри Алексей Денисенко. Таекуондо на Олимпиадата беше сравнително млада, но вече любима дисциплина.

В категорията си с тегло на короната до 68 кг Denisenko отново беше един от любимите. В 1/8 финалите той лесно се справи с венецуелския Едгар Контрерас - 12: 2. В четвъртфинал той се срещна с Турк Тазегулим, но този път той отново беше по-силен от противника си, който първоначално загуби редовно. Руснакът спечели 19: 6.

В полуфиналите белгийският Jahad Ashab 6: 1 бе победен. Алексей Денисенко във финалите се събра с един спортист от Йордан Ахмад Абагауш. Независимо как се противопостави героят на нашата статия, той призна 6:10.

Този сребърен медал беше единственият завладян руснак на тези игри. С този резултат в отборното събитие те споделиха деветото място с Мексико, Нигер, Сърбия и Франция.

По пътя към шампионата

Сега Алексей Денизенко продължава да тренира усилено, за да спечели златен медал на големите международни състезания. Както виждаме, досега никога не е успял в този успех.

В момента Денисенко живее в родния си град Батаиск. Паралелно със спортната кариера, която изучава в Набережнй Чели.

Съпругата му Denisenko планира да проведе тандем на предстоящите летни олимпийски игри в Токио през 2020 г.