Пастор Малдонадо, венецуелски състезател: биография, спортна кариера

Автомобилът е един от най-популярните спортове в света. Зад звездите на автомобилната пътека милиони хора по целия свят наблюдават отблизо, като поглъщат с лакомство онези трохи от интересна информация, идваща от медиите за любимите си. Всеки пилот на състезанието е уникална личност, чийто живот и атлетична кариера заслужават най-голямо внимание. В тази статия ще говорим за човек на име Пастор Малдонадо. Този атлет достойно представлява Венецуела на световната сцена в състезателна среда.

раждане

Бъдещата звезда на автомобилната писта е родена на 9 март 1985 г. в Маракай. На четиригодишна възраст пастор Малдонадо започва да проявява интерес към скоростта, което не е изненадващо, тъй като имаше роднини, участващи в моторни състезания - чичо Мануел и бащата на Джони. И така, още в толкова ранна възраст нашият герой продължи семейната си традиция и стана достоен представител на династията си.пастор малдонадо

детство

Пастор Малдонадо бил обучен в училище, носещо името Хуан XXIII. В него той много усърдно изучава италианския език, който в бъдеще би могъл да допринесе значително за състезателната му кариера. Вече след пет години венецуелците постигат доста високи резултати в планинското колоездене. Това спортно направление сериозно спомогна за развитието му като спортист.

На седем години Пастор се появява за пръв път в картинг. В тези състезания, той също е успешен: между 1993 и 1999 той успя да спечели всички национални първенства. След като успя да премине по този начин, младият мъж реши да опита късмета си вече на международно ниво. Екипът му се състои от него, мениджъра Джони Малдонадо, механика Дейвид Беландрия.формула 1

Нова фаза в живота

Пастор Малдонадо завършва военното училище Маракей. В него той получава много уроци, които значително допринасят за неговото развитие като човек.

Едно от най-значимите събития в живота му е преходът от картинг към състезания на едноместни автомобили.

През 2003 г. Пастор за пръв път участва в италианската Формула Рено Шампионат. Екипът му беше Крам Конкурс. В резултат на шампионата той заема доста високо място за начинаещия - седми. За сезона той завърши три пъти на подиума и дори веднъж спечели полуфинала. Също така, по време на състезанието "Крам" пилотът участва в германската фаза на Формула Renault, която се проведе в пистата Oschersleben.пастор малдонадо произшествие

Първото заглавие

2004 бе отбелязан за двойката на състезателя: той участва едновременно в италианската и европейската версия на Формула Renault. Именно в Италия той успя да стане шампион за първи път. За да направи това, имаше нужда от осем победи в седемнадесет състезания. Освен това той участва във Формула Renault Renault V6 на пистата на Spa-Francorchamps, където е в състояние да заеме петата позиция.

През есента на същата година пастор Малдонадо (номер 13 е неговият постоянен) посети като тестов пилот на отбора Минарди от Формула 1. Тогава собственикът на отбора по-скоро говореше положително за умението на ездача.

Формула 3000

В тази състезателна поредица пилотът беше през 2005 година. В него той прекарва четири състезания заедно с отбора Sighinolfi Auto Racing, с който достига девето място.

Освен това той се качи в световната серия Renault, където най-добрият резултат бе седмото място. При тези пристигания пастор Малдонадо, чиято авария е по принцип рядко събитие, получи забрана за участие в 4 състезания. И всичко, защото в състезанието, което се проведе в Монако, той не загуби скорост, тъй като предупредителните знамена сигнализират. В резултат на това състезателят се качил на инцидент и доста сериозно осакатил маршал.пастор малондано, номер 13

Тест за якост

През 2006 г. Венецуела стана пълноправен участник в надпреварата за състезания, наречена "Световна серия на Рено". Той играеше в него много нестабилно, все пак беше чест да се състезава с лидерите на шампионата и дори да спечели четири мача. Той беше част от екипа на Draco Racing. В края на сезона той бе трети в класирането, макар че той трябваше да бъде на първо място. Такова намаляване на рейтинга се дължи на факта, че пасторът получи дисквалификация на пистата в Мисано поради неспазване на машината за и одобрена от техническите регулации. Това решение бе оспорено в съда през януари 2007 г., но до окончателно отнемане на ездачи петнадесет моменти е довело до факта, че в резултат пред него бяха пилотите на италианската Формула Рено Алекс Даниелсон и Борха Гарсия.

Racing GP2

От 2007 до 2010 пилотът Pastor участва в състезателната поредица GP2. Същевременно той успя да се движи успоредно в Euroseries 3000, както и в шампионата на Body GT International Open.

Още през първите тестове, Maldonado успя да демонстрира много добра скорост на шофиране и да покаже брилянтни шофьорски умения. Но все пак за дълго време, той не може да се постигне желания резултат, и по време на първия сезон в GP2 и е успял да влезе в доста сериозен инцидент по време на тренировка, заради това, което е бил в продължение на определен период от време извън строя поради фрактура ключицата.

Такава нестабилност в представянето и честите промени в екипите доведоха до факта, че венецуелският може да стане шампион само четири години от активните си изпълнения - през 2010 г., когато успя да спечели шест последователни състезания. В същото време мениджърът на пилота вече търсеше място в елитните състезания, наречени Формула-1.пилотите на италианската формула reno

Кралската раса

През 2011 г. Пастор е намерен място на боен пилот в "стабилния" Уилямс, който по онова време изпитва финансови затруднения поради факта, че част от спонсорите отказват да продължат сътрудничеството с него.

Екипът изпитва сериозни проблеми и имаше един от най-слабите и най-бавните коли в целия шампионат. От само себе си се разбира, че по време на кризата никой не обърна особено внимание на резултатите от пилота и не направи никакви съществени твърдения. Малдонадо успя да спечели ценен опит по време на представления на такова високо ниво. И след известно време при пристигането на голямата награда на Белгия Венецуела успя да спечели първия си дългоочакван тестов момент, пред много по-бързите и мощни автомобили Force India и Renault.

През 2012 г. отборът от Великобритания замени доставчик на двигатели, което значително подобри шофирането на ездача. Оттук нататък Пастор и неговият партньор Бруно Сена започва редовна борба за точки и на пистата в Испания, Малдонадо и успя да спечели за себе си полу-позиция и да спечели в края на състезанието - първият за себе си във всички състезания на състезанието за Формула 1. Въпреки това, общият резултат от сезона не бе толкова положителен - той взе само петнадесетия ред в личното класиране на пилотите, което отново потвърди абсолютната си нестабилност като спортист.състезателни състезания

Отидете в Lotus

През 2013 г. Малдонадо отново изпитва трудности с колата и се бори за места в топ 20. За една година той успя да спечели само една точка. В извън сезона почивка висшето ръководство на отбора направи доста двусмислено решение - да прехвърли ездача като основен пилот на екипа на Лотус. Тази идея напълно не се оправдава, защото новата стабилност за Венецуела имаше голямо разнообразие от технически проблеми. В резултат на това Pastor за осемнадесет състезания само веднъж завърши в зоната точки (след като той дори не може да започне) и завърши сезона на шестнадесетата линия на общото класиране.

През февруари 2016 г., различни чуждестранни медии имаше новина, че пасторът няма да участва в новия сезон на състезанието Royal във връзка с факта, че няма да поднови договора и новият пилот, зае мястото си, се превърна Кевин Магнусен ,