muzruno.com

Работни описания на медицинските сестри в различни области

Описание на длъжностите медицински сестри

са документи, съдържащи информация за изискванията за професията, отговорностите за работа и правата на служителя. Не съществува универсална хартия от този вид, точен списък на информацията се определя от конкретното място на работа на медицинската сестра. Да разгледаме някои варианти.

Универсални задължения

Как изглеждат общите описания на длъжностите? Медицинските сестри? Трябва да се отбележи, че медицинските специалисти в тази категория са специалисти и трябва да изпълняват следните действия:

  • Да наблюдава наличието на подходяща форма на облекло за болничния или поликлиничния персонал;
  • да следи за спазването на вътрешните правила;
  • да обучават колеги;
  • да следват препоръките на висшите специалисти;
  • да спазват санитарно-хигиенния режим по отношение на пациентите;
  • да изготви предварителен график на работа, да държи отчетна карта, да замести болните работници;
  • да контролира пристигането и потреблението на лекарства, помощни средства;
  • поддържат данни за мощни лекарства, отрови, продукти, които имат наркотични свойства.

длъжностни характеристики на медицинските сестри

Универсални права

Описанията на длъжностни лица на медицинските сестри предполагат не само задълженията, но и специфичните желания за знание, както и правата на работниците и служителите. Сред последните - възможността за подобряване на уменията, да получат цялата информация, необходима за пълноценна работа и инструменти.

Работете в съблекалнята

Каква е описанието на длъжността на обличаемата сестра? Списъкът на нейните непосредствени задължения, като правило, включва:

  • изпълнение на медицински срещи;
  • подготовка на инструменти за по-нататъшна обработка (стерилизация на продукти);
  • контрол на състоянието на поверените помещения (съблекалня);
  • счетоводство, съхранение и, ако е необходимо, попълване на продукти и лекарства за пълното функциониране на съблекалнята;
  • обучение и обучение на спонсорирани служители, наблюдение на работата им;
  • поддържане на документация в рамките на своята дейност;
  • осигуряване на санитарни и хигиенни стандарти.

описание на длъжностно лице на училищна сестраЗа да изпълни тези отговорности, списъкът на които може да се разшири, превръзка медицинска сестра трябва да има средно професионално образование, се вземат под внимание законите и официалните препоръки в областта на здравеопазването, за да може да се използва медицинско оборудване и поддържане на счетоводни документи и докладване.

Работете в стаята за лечение

Официалните инструкции на медицинските сестри, работещи в процесуално помещение, в много отношения подобни на горното, но функциите на такива служители са все още малко по-различни и се свеждат до следното:

  • вземане на проби от кръв за анализ;
  • извършване тестове за алергия;
  • отчет за входящите продукти и лекарства и, ако е необходимо, тяхната поръчка;
  • прилагане на медицински и диагностични манипулации в рамките на техните права;
  • организация на работата и подкрепа на младши служители;
  • стриктно спазване на санитарните и хигиенните стандарти.

описание на длъжността медицинска сестра на басейна

Специфична работа

В по-младите предучилищни институции има такава позиция като медицинска сестра. Подобни свободни места се предлагат и в други обществени институции с оборудвана зона за плуване. И така, каква е длъжността на медицинската сестра на басейна. Като правило този документ включва следните задължения:

  • Проверка на отделенията преди всяко плуване;
  • ограничаване на достъпа в случай на откриване на болести;
  • Мониторинг на децата, докато са във водата;
  • Подпомагане на болногледачите при провеждането на хигиенни процедури за деца след и преди класове;
  • отчитане на входяща документация (сертификати, разрешителни, анализи);
  • контрол на състоянието на басейна на басейна, основните и допълнителни помещения;
  • контрол на основните индикатори (температура на водата в басейна, въздух).

описание на длъжността на медицинската сестра

Работа в училищните институции

Техните медицински работници също са на разположение в общообразователните институции, но имат и специални разпоредби. Така че описанието на длъжността на училищна сестра предполага следните манипулации:

  • оказване на помощ на лекарите при прегледи на деца и подрастващи (превантивни и лечебни);
  • извършване на ваксинации съгласно общия график;
  • дезинфекция на помещения, инструменти и медицински изделия;
  • съхранение на лекарства, ваксини, редовна проверка на техния срок на годност;
  • контрол на санитарните условия в образователната институция;
  • организиране на превенцията на инфекциозни и други заболявания;
  • анализ на болестите и травмите на учениците в спонсорираната територия;
  • управление медицинска документация в рамките на своята дейност.