muzruno.com

Складодържателят е кой? Описание на длъжността на магазина

От древни времена до настоящето във връзка с необходимостта да се поддържа постоянен запис и да се контролира движението наличните бройки

една от търсените специалитети е професията на складодържател. Складодържателят е специалист, който принадлежи към категорията на техническите изпълнители. Тази длъжност се възлага на лице със средно професионално образование, за предпочитане с професионален опит, но при необходимост се осигурява обучение в много предприятия. Всяка стока, влизаща в склада, от хранителни продукти до бетонни смеси, се нарича стока-материал (TMC), за която той е пряко отговорен. Във връзка с компютрите отчитане на стоки и материали Понастоящем едно от изискванията за служител, кандидатстващ за поста на клиент, е знанието и способността му да работи с програмата "1C Warehouse" (разбира се, не във всички компании).

магазин е

Кой е назначен, който се подчинява

Тъй като складодържателят е експерт, който се отчита директно на главния или складовия мениджър, той се назначава на длъжността по нареждане на ръководителя на предприятието с одобрението на непосредствения надзорен орган. В юрисдикцията на складодържателя могат да се намират и служители, като охранители или шофьори.

Официални задължения

Описанието на длъжността на складодържателя е разработено и одобрено във всяко предприятие, като се вземат предвид спецификата на работата. Официални задължения - това е сферата на дейност, за която отговаря лицето, което й е възложено. За магазина това е:

  • приемане, сортиране, отчитане на движението и освобождаване на инвентаризацията;
  • съответствието на доставените стоки в склада, посочени в придружителните документи;
  • поставяне на стоки на склад като се вземе предвид максималното възможно рационално съхранение;
  • управление на процеса на товарене, разтоварване, преместване на входящите стоки;
  • изготвяне на документация за приходите и разходите;
  • проверка на стока активи от суровини;
  • разпределението на задълженията и контрола върху тяхното изпълнение от служители, пряко подчинени на складодържателя.

Всяка длъжност се регулира от регулаторни документи. За тази позиция:

  • инструкция на магазиназаконодателството на Руската федерация;
  • технически условия и стандарти за съхранение на складовите наличности и счетоводството;
  • условия на приемане, съхранение, освобождаване на стоки;
  • видове, маркировки, стандарти, условия за съхранение на стоки и материали;
  • качествени характеристики и норми на разходите за стоки и материали;
  • правила за безопасност и пожарна безопасност в местата за съхранение на стоки и материали;
  • организационни и административни документи на ръководството на предприятието.

Място и график

Работното място на склада е склад в предприятието, в производството, в местата за съхранение на стоки (складове, складове, логистични компании). При приемането на служител за длъжността "складодържател" в склада, размерът на плащането и графикът на работа се договарят индивидуално и зависят от спецификата на дейността на компанията. В зависимост от размера на работното натоварване заетостта на магазина варира от половината от ставката до деня. В някои области професията на складодържател може да се движи.съхранение в склада

отговорност

Тъй като складодържателят е материално отговорно лице, той отговаря в рамките на трудовото законодателство на Руската федерация. Въпреки това, за умишлени незаконни действия, извършени при изпълнение на задълженията си, той е отговорен, установен по административните и наказателни кодекси на Руската федерация. Складодържателят отговаря и за действията на служителите, които са в неговата непосредствена юрисдикция.