muzruno.com

Главен изпълнителен директор (позиция): препис. Главен изпълнителен директор: превод

Доста често при преглеждането на данни за висшето ръководство на фирмата можете да видите не съвсем разбираеми съкращения. На официалните си сайтове посочи за следната информация: главен изпълнителен директор - Питър С. Ivanitskii или главен финансов директор - Сергей Г. Lapitsky. Ако някога сте присъствали на бизнес конференция, или да присъствате на различни стартиращи компании, когато малките обяви, можете да чуете на говорещия, като: ". Добре дошли в консултанта следващото изпълнение - изпълнителен директор на определен Сидоров Игор Nikiforovich" Какво е това главен изпълнителен директор - позиция, препис

който не се дава никъде? Вероятно много хора имат подобни въпроси.

По принцип тези съкращения се използват по неизвестни причини, но е известно, че това са съкращения на работни места от английски език. Главен изпълнителен директор - позиция, дешифриране съкращения който е най-висшият служител на компанията.

декодиране на позицията

Значението на съкращението и превода

Този термин може да се използва и за определяне на лидерите на звената. Те също така се наричат ​​главен изпълнителен директор или главен изпълнителен директор. Преводът на комбинацията означава "по-висш служител". Неговата компетентност може да включва разработване на стратегия за развитие на предприятието, изпълнение на представителни правомощия и вземане на решения на най-високо ниво на управление. Може да се отнася и за други мениджъри поради различните организации с различна структура и ред на работа.

Също така е важно да запомните, че не можете да объркате този термин със SEO - Search Engine Optimization, което означава оптимизация на сайтовете за търсачки, терминът SEO е приложим само в областта на интернет маркетинга.

Главен изпълнителен директор - длъжността, чието дешифриране сега е ясно - изисква и изясняване на правомощията, които притежава окупираното лице.

Описание на длъжността на изпълнителния директор

Инструктор на изпълнителния директор

Всяка длъжностна характеристика трябва да съдържа много разпоредби, които стандартизират работата на служител. Инструкция за директора не е изключение, защото този служител често е нает.

Общи разпоредби

Този раздел от длъжностната характеристика на главния изпълнителен директор съдържа основните принципи на своята дейност. По този начин, основният акцент в дейността Изпълнителен директор Това се прави от факта, че той заема водеща позиция и е длъжен да изпълнява управлението на персонала. Основните моменти от раздела:

  • Кой е назначен на длъжността на този служител (обикновено главен изпълнителен директор).

  • Кой се подчинява.

  • Определяне на длъжностно лице, което замества изпълнителния директор в случай на негово отсъствие.

  • Изисквания, на които трябва да отговаря един бъдещ служител.

  • Знания и информация, които трябва да имат.

  • Актове, които да ръководят този служител.

Официални задължения

изпълнителен директор на компанията

Следващият елемент, който се съдържа във всяка длъжностна характеристика на главния изпълнителен директор, е задълженията. Те включват следното:

  • Организация на работата и взаимодействие на всички отдели на дружеството.

  • Участие в разработването и стратегическото планиране на предприятието.

  • Оперативен анализ на дейностите.

  • Разработване на система за мотивиране на стимули за служителите.

  • Отговаря за спазването от страна на подчинените си на правилата на трудовата дисциплина.

  • Проверка на верността на воденето на записи: търси съответствие със стандартите за управление на икономическите и правни архиви.

  • Отбелязва недостатъци в дейността на компанията и взема всички възможни средства за отстраняване на недостатъците в работата.

  • Изпълнява инструкциите на директната глава - генерален директор.

права

главен изпълнителен директор

Правата също са задължителен признак, който трябва да включва описание на длъжността. Изпълнителният директор на компанията има право:

  • Вземете независими решения относно управлението на персонала.

  • За неизпълнение на инструкциите на Генералния директор, ако те противоречат на действащото законодателство.

  • Да се ​​обръща към генералния директор с оферти за подобряване работата на търговската услуга и общата дейност на предприятието.

  • Предлагайте предложения за подобряване на популяризирането или наказанието на определени служители.

отговорност

Друга важна тема е отговорността на изпълнителния директор. Инструкцията трябва да показва, че този служител отговаря за следното:

  • Неспазване на целите, поставени от непосредствения надзорен орган.

  • Липса на решение на въпросите, влизащи в неговата компетентност.

  • За пропуск да докладват за работата си.

  • За разпространение на информация, свързана с търговска тайна.

Видове изпълнителни директори

При дешифриране на позицията на главния изпълнителен директор трябва да се разгледа и вида лидер:

  1. Иноватор - професионалист, който, много ръководители търсят фирми, за това, че работникът или служителят може да изпълни указанията, свързани с развитието и поддържането на нови стратегически политики и дейности на компанията, които ще се фокусират върху подобряването на пълномащабна в дейността на дружеството. Най-добрият вариант в случая е харизматичният човек, който не само е способен да изгради ново стратегическо направление, но и може да накара хората да реализират тези идеи.

  2. Наследник е лидер, който е нает да бъде спасен, за да го научи на всички нюанси на дейността на компанията, за да делегира управленските правомощия в бъдеще.

  3. Наставникът е човек, нает да подкрепя и обучава новопристигнали и все още напълно информирани генерални директори. Ако има нужда от такъв специалист, трябва да потърсите мениджър с богат опит в работата и широк кръг взаимоотношения.

  4. Партньорът е друга длъжност главен изпълнителен директор, чието тълкуване предполага лице, което напълно споделя вижданията на изпълнителния директор. В идеалния случай, ако изпълнителният директор завърши дейностите на генерала с неговите действия. Отличен пример за такова сътрудничество е ситуацията, при която изпълнителният директор е привърженик на меки методи на лидерство и преговори, и изпълнителната власт се превръща в фактор, подкрепящ фирмената репутация на мениджмънта.
Споделяне в социалните мрежи:

сроден