muzruno.com

Resume-sampler чиновник: нюанси и ключови точки

Служителят, както показва анкетите, в момента е една от най-разпространените и търсени професии в нашата страна. За да се превърне в успешен кандидат за тази професия и да напишете добра автобиография, трябва да са наясно с функциите на секретар на работата, изискванията за неговия работодател, ниво на образование и умения, за да заемат тази позиция. Тази статия ще ви помогне да разберете всичко това.

Задължения на чиновника

чиновник

Разбира се, обхватът на дейността може да варира в зависимост от фирмата, в която възнамерявате да получите работа, но всички същите основни задължения, умения, които трябва да включват резюме на секретаря, са както следва:

  • задължително познаване на единната държавна система за офисна дейност, както и правилата за работа с документацията на вашата организация;
  • отговорност за документооборота на фирмата;
  • контрол над своевременното изпълнение на документите;
  • обработка и последваща регистрация на кореспонденция;
  • работа с клиенти, вкл. и телефонни разговори;
  • работа с архива.

заплати

Резюмето - служителят на извадката трябва да има адекватни очаквания за размера на възнаграждението. Заплатите в Русия за такъв специалист е от 10 до 40 000 рубли. В Москва и Санкт Петербург горната бара може да достигне до 50 хил. Рубли. По този начин средната заплата е около 25 000 рубли, но регионът, големината на компанията и опитът на бъдещия служител имат голямо влияние върху него.

Изисквания за кандидата

Както показва анализът на условията на работодателя, е желателно и дори необходимо да имаме диплома за висше професионално образование за тази длъжност. Служителят за подбор на резюме обикновено съдържа информация за следните сто процента подходящи специалитети:

  • офис работа;
  • управление на документи и архивни проучвания;
  • библиотечни и информационни дейности;
  • управленска документация;
  • технология за защита на информацията.

резюме на служител

Вашите лични качества са много важни. Чиновник трябва да бъдат внимателни, изпълнителни, може бързо да се концентрира и да не се загубите в големи обеми от информация, за да бъде готов да го анализират и систематизират. Работата е свързана с общуването с хора - учтивост, комуникация, безконфликтно - тези качества са сигурни, за да украсят секретар на автобиография проба. Недостатъкът е монотонният и заседнал характер, така че не можете да правите без търпение и постоянство.

Примерна секретарка на секретаря

  1. В горната граница посочете име, данни за контакт (място на пребиваване, дата на раждане, семейно положение, телефонен номер за контакт, имейл адрес). Не забравяйте за висококачествени бизнес снимки.
  2. Основна информация в отговор на задание:
  3. вид заетост (пълен, частичен и т.н.);
  4. професионален опит (да, не);
  5. познаване на езиците;
  6. готовност за бизнес пътувания:
  7. шофьорска книжка, наличност на автомобили.
  8. По същество боядисвайте професионалния си опит, като имате най-пресните в началото и след това се оттегляте в ретроспекция. Първо, посочете интервала от време, след това името на организацията, позицията, която заемате там, подробно описание на отговорностите си.
  9. Секция на образованието. Започнете с висше - университет, факултет, специалност, година на обучение, квалификация на дипломата си (бакалавър, специалист, магистър). След това избройте фактите за средното и / или средното образование.
  10. Много важна част са вашите професионални умения. Те трябва да бъдат възможно най - прецизни спрямо изискванията за задължения на чиновника, споменати в тази статия. Също така не забравяйте да се отлично владеене на PC в общи и специални офис програми и интернет (много моля опишете подробно този момент), офис оборудване, бизнес комуникативни умения.
  11. Вашите лични качества. Техният комплект трябва да увеличи работодателя до вас, но не и да бъде направен.

примерно секретар, приемник

Надяваме се, че резюмето на чиновника, чиято извадка дадохме, ще Ви помогне при изработването на вашата лична визитка.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден