muzruno.com

Резюме: проба

Управление на проекта - посоката на образование, която през последните години е широко разпространена. Специалисти с познания по международно сертифициране, способни да напишат бизнес план и да правят всички изчисления, са добре дошли в много големи компании.

дефиниция

Ръководителят на проекта е служител, който управлява проекта от момента на неговото развитие и преди да го предаде на прекия клиент.

Проектите могат да бъдат както вътрешни, така и външни. Вътрешните са тези, които са свързани с въвеждането на нововъведения в компанията или чрез извършване на промени в съществуващите процеси. Пример за вътрешен проект е превръщането на търговския етаж на хипермаркета.

възобновете мениджъра на проекта

Външните проекти са ориентирани към клиентите. След като получи всички необходими данни, след като проведе всички разговори с клиента, екипът гарантира изпълнението на всички договорени условия.

Ръководител на

Функцията за управление е най-отговорната. Ръководителят на проекта трябва да следи за изпълнението на всички условия и изисквания, да комуникира с клиента и екипа. Отговорността, която е ръководството, често има материален характер. И в случай на провал на проекта, отнема много време, за да се възстанови репутацията.

Когато кандидатства за резюме, управителят на проекта трябва да разбере дали отговаря на изискванията, които са представени на кандидата. В зависимост от опита и уменията, кандидатът може да не е подходящ за работодателя.

CV на ръководител на проекти без опит рядко се разглежда от работодателя. Рисковете, които се появяват в компанията в сътрудничество с кандидат без опит, са твърде големи.

задължения

Главата извършва работа, свързана с различни области. Това, че в резултат на това случаят е бил 100% успешен, е необходимо:

  • да установи състава на работата, която е необходима за развитието и по-нататъшното провеждане на делото;
  • определят връзката между служителите, разпределят производствените си роли;
  • определя критичния път;
  • да поставят критични точки и да следят промените, които се случват върху тях;
  • Изчислете времето, необходимо за завършване;
  • да извърши анализ на отклоненията;
  • да разпределят управлението и участниците в процеса, които имат право да упражняват контрол;
  • контролира процеса на подготовка на документи за изпълнение;
  • събира, анализира, съхранява информация за проекта;
  • коригирайте плана.

Дейности от допълнителен характер

Освен това ръководителят на проекта трябва да се занимае с редица въпроси, които изискват от него високо лични и професионални качества.

  1. Персонална дейност: избор на екип, мотивация.
  2. Бюджетиране: разработване и контрол на бюджета на проекта.
  3. Планиране: в зависимост от контролните точки.
  4. Отчитане: според плана.
  5. Разработване на документи: докладване, планове, помирение.

възобнови пробата на мениджъра на проекта

Обобщението на ръководителя на проекта трябва да бъде кратко, ясно. Грешки, неправилни формулировки характеризират кандидата от лошата страна.

Свободни позиции в компанията

Появата в компанията на необходимостта да се избере мениджър на проекта води до факта, че мениджърът на човешките ресурси трябва да намери пример за автобиография на мениджъра на проекта, която да служи като модел за развитие на профила на кандидата.

Примерно резюме

резюме Управление на строителството, инженерна поддръжка

Като се има предвид това резюме на ръководителя на проекта, виждаме, че кандидатът е съсредоточен върху резултата (информация за това се откроява във всеки блок). В допълнение, задълженията на работното място са описани подробно, което дава възможност да се добави правилното първо впечатление на кандидата. Обобщението на ръководителя на проекта в строителството задължително трябва да съдържа списък с предметите, които са били предадени, датите, дадени за изграждането. Най-добрият вариант е да получите препоръки за кандидат от предишното ръководство.

Възможно е да се обмисли още едно резюме на ръководителя на проекта. По-долу е предложена проба.

Име: Иванов В. В.

Дата на раждане: 04/03/1975.

Работен период: 01.2011 г. - настояще.

Компания: OOO Kraftintwest.

Сфера на дейност: строителство на граждански и индустриални обекти.

Позиция: Ръководител на проекта / Ръководител на проекта.

мита:

  • надзорът на проекта от проектирането до доставката;
  • бюджетиране, идентифициране и намиране на необходимите ресурси;
  • формиране на екипа, настаняване на персонал;
  • комуникация с клиента, извършване на проверки;
  • координация на специалистите, участващи в проекта.

Постижения:

  • спестяване на бюджета с 15%;
  • доставка на проекта за 6 месеца по-рано.

Лични качества: отговорност, ангажираност, мултитаскинг, лидерство.

В резюмето може да се види, че кандидатът е посочил само едно работно място, но е изрисувал подробно. Възложителят ще трябва да изясни къде е работил преди това кандидатът.

Социални проекти

Социален проект е поредица от действия и дейности, насочени към минимизиране, предотвратяване или решаване на проблеми, причинени от липса на адаптация или социализация.

например възобновяване на мениджъра на проекта

Социалните проекти са пряко свързани с живота на човек, семейство, общество.

Този проект трябва да отговаря на няколко условия.

  1. Въпросът, зададен в проекта, трябва да засяга всеки, който се учи за него.
  2. Целта на проекта трябва да бъде ясно формулирана.
  3. Идеята трябва задължително да е интересна. Предварително определена последователност от действия ще позволи на проекта да стане по-подходящ.
  4. Изпълнението трябва да се извърши, като се използват минимални средства.
  5. Времето трябва да бъде кратко.
  6. Качествените и количествените показатели, за които се извършва оценката, трябва да бъдат разработени преди стартирането на проекта.
  7. Необходима е активна социална реклама, която ще информира обществеността за същността на проблема.

Изпращайки резюмето, мениджърът на проекта в социалната сфера трябва да посочи в кои програми той участва, какви са резултатите, дали е имало отговор от населението.

Резюме на ръководителя на социалния проект

Всеки проект в социалната сфера се състои от няколко секции, чието управление гарантира неговата ефективност.

Резюмето на ръководителя на социалния проект (извадката по-долу) задължително съдържа точките, които отговарят за планирането, определянето на целите и задачите и дейностите в проекта. Елементите, описващи оценката на завършената дейност, както и критериите за оценка, са от съществено значение за прегледа на резюмето.

да възобнови социалния мениджър на проекта

2008 - 2009 г. Архангелска администрация.

Позиция: ръководител на социалния проект.

Цели: откриване на училището и две подготвителни групи.

мита:

  • определянето на целта за отваряне на образователни институции;
  • задаване на задачи за персонала на проекта;
  • бюджетно развитие;
  • контрол върху изразходването на бюджета;
  • контрол на екипа по проекта (72 души, включително строители и монтажници);
  • проверка на пункта.

Резултати: проектът е доставен навреме. Наблюдавани са още 250 училища за ученици и 35 места в подготвителните групи за детската градина.

възобнови възобновяването на софтуера на проекта за социални проекти

Примерна автобиография на ръководителя на социалния проект показва, че кандидатът има не само опит в изискваната индустрия, но също така може да доведе екип от повече от 50 души.