muzruno.com

Търговски директор: задължения и изисквания

Търговският директор е една от ключовите позиции във всяка организация. Стандартната функционалност включва следните области: логистика, доставка и доставка, маркетинг и продажби. Вярно е, че в различните предприятия, в зависимост от спецификата, търговският директор може да изпълнява само част от горните групи отговорности. Дори има някакво погрешно схващане, че този човек управлява само продажби.търговски директор

Търговският директор е достатъчно популярно място, след като е посещавал всеки сайт на агенция за набиране на персонал, винаги може да се намерят няколко открити позиции с много прилични условия на възнаграждение за работа. Има много причини за това, но има няколко основни. В края на краищата, ако анализирате какво прави мениджърът по продажбите и го сравнявате със съвременните реалности на икономиката, можете веднага да разберете ролята на тази публикация. Сега най-важното е не само да се произвеждат стоки или да се даде възможност да се осигури някаква услуга. Сега е важно да се намери купувач, да спечели мястото и да осигури доставка до мястото на продажба. И е възможно да работите само в склад само в планирана икономика. какво прави търговски директор

В тази връзка е ясно, че на лицето, кандидатстващо за тази длъжност, се поставят много високи изисквания. Освен това, дори да намерите подходящ служител, не можете да сте сигурни, че мениджърът по продажбите ще работи достатъчно дълго в компанията. Причината за това е ниската степен на структуриране на много млади, но напълно несъществуващи компании. И това от своя страна се превръща в нещо, което често не разбира ясно търговския директор на функцията, която му е възложена. Няма стриктно регулиране на дейностите, правомощията между него и лидера, други услуги са замъглени. Адаптиране към тази ситуация е трудно и специалистите, които познават собствената си стойност, отиват при друг работодател веднага щом намират подходящо място.

Кандидатът, който претендира за тази позиция, трябва да знае действащото законодателство, процедурата за възлагане на обществени поръчки, договорната работа, маркетинга, логистиката, спецификата на отрасъла, в който организацията работи. И последното изискване е важно при избора на служител за позиция. Например, човек, който има професионален опит в търговско дружество, по-скоро не се вписва в голям холдинг за строителство и обратно. Разбира се, кандидатът трябва да има висше образование. Един завършил, който току-що е завършил завършването на тази работа, няма да направи. Кандидатът трябва да има практически умения за популяризиране на услуги и стоки, да има умения за водене на преговори и управление на екипа. На първо място, това е главата, следователно способността да се създаде ефективна мотивация за резултата от подчинените служители е необходимо изискване. функции на търговски директор

Поради факта, че сферата на покупките и продажбите са доста уязвими области на дейност от гледна точка на злоупотребите с безскрупулни служители, които за лична изгода могат да навредят на организацията, всички кандидати трябва да бъдат проверени. Техниките са различни, но е възможно да се разбере качествено цялата необходима информация за кандидата, само ако има връзки в правоприлагащите структури.

Споделяне в социалните мрежи:

сроден