muzruno.com

Ралф Шумахер, състезател: биография, постижения, снимка

Ралф Шумахер е състезател от Германия. Изпълнява се в "Формула-1". Братът на легендарния състезател Майкъл Шумахер.

Ранни години

Ралф е роден през лятото на 1975 г. в Германия. Още в ранна възраст започва да се занимава с моторни спортове. Отчасти това се дължи на ентусиазма на по-големия брат, който също участва в състезанията.

Като тийнейджър, той започва да се занимава с картинг. В този спорт Шумахер получава първите шофьорски умения на колата. Kartingom той обича до деветнадесет години и вече решава, че животът му ще се свърже със състезанието. Младежът разбира, че голф картингът не е точно такъв вид спорт, който ще постигне много, а след това реши да се премести в "Формула-3". Това събитие настъпи през 1994 г. Той започва да играе за отбора на WTS. През първия сезон той не очакваше нищо да спечели. Но през следващите години успях да постигна известен успех. Ralf Schumacher зае второ място в немското първенство във Формула 3. Първият беше Норберто Фонтана. Още в следващия период състезателят се представя в "Формула Nippon" в Япония и печели в този шампионат.

Основната фаза на кариерата

Ролф Шумахер

През 1997 г. Ралф твърдо се утвърди в "Формула 1". Първият отбор е Йордания от Ирландия. Той се представя доста добре, въпреки младата си възраст. Проблемът е, че спортистът няма достатъчно стабилност, за да постигне възможно най-високи резултати. В първия сезон, той само веднъж ще се издигне на подиума, ще се случи в третата надпревара на сезона. Струва си да се отбележи, че много често спира състезания поради злополуки.

На следващата година, той съотборници и феновете той получи псевдоним. Ралф Шумахер беше наречен Уърт Ралф. Но това заглавие може да се счита за уважаващо, тъй като той му бе присъден, защото успя да се справи с управлението на влажната писта. Псевдонима ще бъде фиксиран за него по време на кариерата му, в състезанието по пътя след дъжд той ще приведе своя отбор не само в първата точка, но и ще може да заеме второто място. Това се случи в Белгия.

Сезон през 1999 г. Шумахер започва в друг отбор, който се нарича Уилямс. Той ще участва в тандем с Алесандро Занарди. Млад немски ще бъде в състояние да засенчи по-опитния италианец, който някога бе смятан за един от най-силните ездачи в категорията CART.

Първата победа в състезанието ще трябва да чака дълго време. Само през 2001 г. Ралф Шумахер спечели за първи път в състезанието си. През същия сезон той ще може да спечели още няколко триумфи. Три победи на сезон ще доведат до немския старт на четвъртото и този резултат ще бъде много добър за него по това време.

През сезон 2002 германците ще спечелят само едно състезание, а през 2003 г. ще могат да спечелят няколко важни победи. Може би, ако той действа по-стабилно, той може да претендира за първото място в края на сезона. Но поради честите инциденти и просто лоши раси, Ралф не успя да постигне това и остана в сянката на по-големия си брат.

Следващият период ще бъде неуспешен както за Шумахер, така и за целия отбор. Въпреки факта, че една от първите състезания той завършва на второ място, по-сериозни проблеми започват: всички резултати от екипа анулират, защото на някои нарушения, както и германското ще получите при тежка катастрофа и е бил ранени, поради което ще се наложи да пропусне няколко състезания. А трагично събитие се случва на пътя в Америка.

Сезон 2005, той започва като част от Toyota и изпълнява заедно с известния италиански състезател Jarno Trulli. Договорът с японския екип ще бъде подписан за две години. След като приключи, страните няма да сключат споразумение и трийсетгодишният немски ще напусне отбора.

Това е неговата кариера във "Формула 1" ще приключи. Спортистът ще се опита в други категории състезания.

Както виждате, Ralf Schumacher не спечели нищо сериозно. Неговите снимки показват много силна прилика с по-големия му брат.

Кариера след "F-1"

Ролф Шумахер биография

През 2008 г. германецът реши да се премести в друга категория състезания. Той започва да участва в майсторите на Deutsche Tourenwagen. В дебютния сезон ще бъде представен отборът Mücke Motorsport. Сериозни резултати, които водачът няма да постигне и ще вземе само четиринадесетото място в края на сезона, ще има само три кредита.

През 2009 г. той се присъединява към екипа на HWA. Отново не показва нищо свръхестествено и заема единадесето място, в актива - девет точки.

През следващия сезон отново се представя лошо: на четиринадесето място и само три точки.

През сезон 2011 Ралф даде на фенове на отбора си много положителни емоции. При два състезания успя да се изкачи на подиума. Взех второто и третото място. Въз основа на резултатите от този период той показа най-добрия си резултат в кариерата си и зае окончателното осмо място.

И завърши състезателна кариера за спортист на име Ралф Шумахер. Неговата биография, както виждате, има и възходи и падения. За съжаление, той не успя да постигне сериозни победи. 2012 г. се оказа напълно катастрофално. Водачът не вкара никакъв актив в личното класиране и зае седмо място.

Хоби на Ралф Шумахер

какво направил Ролф Шумахер

Германът е много гъвкава личност. Никога не е бил обсебен от състезанието сам, за разлика от по-големия му брат. В свободното си време обича да играе тенис и да кара велосипед.

Въпреки факта, че човек е голям фен на дейности на открито, понякога предпочита да остане у дома и просто да играе табла с някой близък до него.

Личен живот на спортист

рейк псевдоним

Състезателят за дълго време се срещна с немския от Кора Брикман. Момичето работи като модел, а също и по телевизията. През есента на 2001 г. младите хора официално легализират брака. Само няколко седмици по-късно двойката има син. Детето се наричаше Дейвид. Ралф и Кора живеели в брак три години, след което решили да се разведат.

Спортистът има по-голям брат, който също е шофьор. Неговото име е Майкъл Шумахер, а той е жива легенда за "Формула 1".

Живот извън спорта

Ролф Шумахер снимка

Много от тях се интересуват от това, което Ралф Шумахер направи освен състезанията. И ситуацията е следната.

След като завърши спортната си кариера, той планира да започне да инвестира пари в секс индустрията. Обаче предприятието не успя. Твърде много хора се интересуваха от това и ездачът реши да не се занимава с този случай. Въпреки отказа на такива дейности, бившият спортист получи псевдонима Porno-Ralph.

Шумахер успя да се появи в няколко филма.

Обобщение

Хоби raf мишел

Независимо от съмнителните си спортни постижения, човек винаги ще слезе в историята на състезанията. Той е по-свързан с брат си, отколкото директно с него. За съжаление, но когато си спомнят името на Шумахер, Майкъл винаги е първият, който трябва да се споменава. Уви, това често се случва, особено защото братята са много сходни на външен вид.

Днес Ралф Шумахер работи като режисьор в Deutsche Tourenwagen Masters, за който някога е изпълнявал.