Еди Ървайн: кариера и снимки

Едмънд Ървайн е ирландец, който е известен в цял свят като най-добрия състезател на Формула 1.

биография

Роден е Едмънд Ървайн, известен в цял свят като Еди Ървайн, 10 ноември 1965 г. Родината му е Ирландия, по-точно северната му част, където се намира град Конлиг. В момента британският състезателен шофьор живее в ирландския град Дъблин.

Дори в детството си, Еди Ървин започва да се занимава с моторни състезания, а идолът му винаги е бил Джеймс Хънт, когото по-късно срещна лично.

Кариерна кариера

Кариерата му в състезанието с кола Еди Ървайн започва рано. Така че, на осемнадесет години, той започва да участва в организираните състезания, които се провеждат в неговия град.

Еди Ървин

И едва след това, от 1988 г. насам той става участник в състезанията по кола на Формула 3 и едва тогава, след 1989 г., Еди Ървин приема поканата и става член на екипа на Йордания. Това му позволява да участва в "Формула-3000". Заедно с отбора, той успя да застане на трето място в този шампионат.

Член на отбора "Йордания"

През 1993 г. Еди Ървин участва в "Формула 1". Тази световна купа се проведе в Япония, а за младия състезателен шофьор той беше първият. Тогава дебютът му се състоя в екипа "Йордания". Но имаше и скандал, който дори се сражаваше. Това се случи поради факта, че по време на състезанието имаше известно недоразумение. Но все пак младежът можеше да заеме шесто място в тази първа надпревара за него.

До 1996 г. Еди продължава да играе за отбора "Йордания". И с всяко състезание резултатите му се подобриха. Постепенно се променя и стилът на шофиране, който отначало само го възпрепятства, непрестанно водещ до скандали. Стилът му на шофиране със състезателна кола е станал майсторски, стабилен, професионален, уверен.

Еди Ървайн, снимка

В продължение на шест години, от 1993 до 1999 г., той участва във всички шампионати, като винаги подобрява резултата си. И най-успешният момент в кариерата му като част от отбора "Йордания" е резултат от Гран при, която се проведе в Канада през 1995 г.

Скандална репутация

Първият публичен скандал се случи с Еди в самото начало на кариерата му, когато той стана член на отбора "Йордания" състезание "Формула 1". Еди Ървин, чиято снимка е представена в статията, се бори за награда с известен пилот От Деймън Хил. Бавно ходеше и Еди лесно можеше да го превъзмогне. Но след това цял кръг успя да го изпревари Аъртън Сена, който по това време беше начело. Но с тази маневра той лиши младия и все още неопитен състезател от възможността да подобри позицията си.

Irvine Eddie решиха да контраатакуват и успешно атакуваха противника. И след това отново продължи да се бори с този враг, който ходеше бавно, без да увеличава скоростта. Но Сена по някакъв начин реши, че младият състезател се намесва умишлено с него, и след състезанието реши да го сортира. Така започна голям скандал, който постепенно се сражаваше. Но все пак в това дебютно състезание "Формула 1" Еди вкара много точки, което му позволи да заеме шесто място.

Ирвин Еди

Вторият скандал се случи с Eddie Irvine, чиято кариера се развива успешно, на Голямата награда, която се проведе в Бразилия. През 1994 г. той става не само участник, но и виновник на факта, че е настъпил инцидент, който включваше три състезателни автомобила. За такова нарушение е забранено да участва в едно състезание.

Екипът на Йордания, на който беше парти, направи опит да протестира. Но поради факта, че решиха да оспорят справедливото решение, наказанието на младия ездач се увеличи и той беше дисквалифициран за участие в три състезания.

Новият скандал настъпи през 1996 г., когато Ървин, който бе на трето място в Гран при на Австралия, огласява флага на Ирландия, а знамето на Великобритания се показва в телевизионни кредити.

Член на отбора "Ферари"

През 1996 г. екипът "Ferrari" напълно актуализира композицията, а Ървайн е щастлив: той попада в новия състав на този легендарен състезателен отбор. Неговият партньор е известният състезател Михаел Шумахер. Но в договора беше посочено, че всички предимства отидоха на Шумахер, а Ървайн беше само втори пилот. Съгласно договора младият ездач трябваше да се съобрази с всички условия за победа на партньора си: да ограничи съперника си и да го пропусне, ако е необходимо.

Върхът на състезателната си кариера в отбора "Ферари" Еди Ървайн достига през 1999 г. в Канада, където първо е бил просто изваден от пистата. Но младият и целенасочен шофьор не само се връща на пистата, но също така се възстановява в позицията, в която е бил преди. И той триумфира.

Еди Ървин, кариера

След този зашеметяващ успех имаше още две състезания, в които Еди също така очевидно се оказа и спечели. След това Еди Ирвийн успя да влезе в лидерите на световното първенство. Но победата бе помрачена от влошаването на отношенията с лидерите на отбора, в който той участва. Всичко това доведе до факта, че той загуби в точки и загуби противника си. Но той бе обявен за вицешампион и заема второ място на почетния пиедестал.

Член на отбора "Ягуар"

Докато все още е в екипа на Ферари, който участва в Гран при на Канада, млад и успешен състезател подписва договор с екипа на Jaguar. Но след първите състезания Еди беше разочарован, че е сключил този тригодишен договор. Техниката, която му беше предоставена, практически не беше приспособена да участва в състезанието, за да ги спечели, нямаше никакъв шанс.

Въпреки дори тези условия на работа, Irvine може да дойде трети, и това беше няколко пъти. И този резултат беше най-доброто за отбора в продължение на много години от съществуването му, защото останалите състезатели, които също подписаха договор с този отбор, не можаха да влязат дори в първите шест.

Еди Ървайн, личен живот

През 2001 г. в състезанието на Гран При, което се проведе в Белгия, Еди неочаквано се сблъска с Лучано Бурти, който някога е негов партньор. Опонентът се нарани сериозно и веднага загуби съзнание. Самият Еди води спасението си и дори демонтира развалините. Това спомогна за спасяването на живота на Бурти.

През 2002 г. договорът с този екип приключи и Еди реши да се върне в Йордания, но избра пилота, който би могъл да плати за участието му. И Ървайн беше готов да участва в отбора безплатно.

Еди Ървайн: личен живот и биография

Със съпругата си Еди се среща през 1988 г., когато участва в "Формула-3". Избраният от него е Мария Дръмънд. Със съпругата си, въпреки силната любов и уважение, Еди живее отделно. Той вярва, че по този начин те ще могат да останат заинтересовани една от друга за по-дълго време и да имат добри отношения.

Еди Ървайн, деца

Личният живот на ездача, например Еди Ървин, винаги е от интерес за любителите на моторните състезания. Децата имат състезател. Дъщерята на Зоя е за него най-голямото богатство в живота, въпреки че знаем, че в пари, известният състезателен шофьор никога не е имал нужда.